Երեւան: Մեդիամաքս: «Հիմնադիր խորհրդարան»-ի անդամ, «Սասնա ծռեր»-ի գործողությունները համակարգող մարմնի ղեկավար Ալեք Ենիգոմշյանն այսօր հայտարարել է, որ «ՀՀ իշխանությունները մտադիր չեն խաղաղ շարունակել բանակցությունները եւ դիմում են ճնշումների»:
Այս մասին Ալեք Ենիգոմշյանն ասել է Խորենացի փողոցում լրագրողների հետ հանդիպմանը:
Նրա խոսքով՝ արդեն 32 ժամ է, ինչ ՊՊԾ գնդի տարածքում անջատված է էլեկտրականությունը, չի տրամադրվում սնունդ, բժշկական ծառայություն, իսկ գիշերվանից սկսած՝ չի գործում նաեւ հեռախոսային կապը:
«Ոստիկանությունը գիշերը փորձել է մոտենալ ՊՊԾ տարածքին եւ պատ քանդել: Առավոտից գնդի տարածքի վրա պտտվում է ռազմական ուղղաթիռ: Այս ամենը իշխանությունների կողմից սրացման քայլեր են: «Սասնա ծռեր»-ի անդամները կողմ են սրացման չգնալուն: Նրանք դիմում են պատասխան քայլերի, երբ իշխանությունների կողմից լինում են սադրիչ քայլեր»,- ասել է Ալեք Ենիգոմշյանը:
Նա տեղեկացրել է նաեւ, որ «Սասնա ծռեր»-ի ցանկությամբ իշխանությունների հետ նոր բանակցողը պետք է լինի Սիսիանի «Սիսական» գնդի հրամանատար Աշոտ Մինասյանը (Աշոտ Երկաթը):
«Սասնա ծռեր»-ի գործողությունները համակարգող մարմնի նախաձեռնող խումբը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ մինչեւ այսօր՝ ժամը 20:00-ը, ժամանակ տալով իշխանություններին՝ լուծելու «Սասնա ծռեր»-ի էլեկտրականության, կապի եւ սննդի հարցը: Հակառակ դեպքում՝ նրանք կոչ են անում երկրի ամբողջ տարածքում ստեղծել քաղաքական անհնազանդության օջախներ:

«Сасна црер» предъявили ультиматум
Ереван /Медиамакс/. Член «Учредительного парламента» Алек Енигомшян заявил сегодня, что «власти Армении не намерены продолжать мирные переговоры и прибегают к давлению».
Об этом Алек Енигомшян сказал на встрече с журналистами на улице Хоренаци.
По его словам, уже 32 часа на территории захваченного полка полиции отключено электричество, членам группы не предоставляется пища и медицинская помощь, а с ночи отсутствует и телефонная связь.
«Полиция пыталась ночью прблизиться к территории полка и разобрать стену. С утра над территорией полка кружит военный вертолет. Эти действия властей направлены на обострение ситуации. Члены «Сасна црер» выступают за то, чтобы избежать обострения. Они принимают ответные меры, когда власти прибегают к провокациям», - сказал Алек Енигомшян.
Он сообщил также, что по желанию «Сасна црер» новым посредником для контактом с властями должен стать командир сисианского полка «Сисакан» Ашот  Минасян (Ашот Еркат).
Инициативная группа органа, координирующего действия «Сасна црер», выступила с заявлением, дав властям время до 20:00 сегодня на то, чтобы вернуть членам группы электричество и телефонную связь, а также обеспечить их питанием. В противном случае они призывают организовать очаги гражданского неповиновения на всей территории страны.