Զարուհի Փոստանջյան. ԵԽԽՎ նիստում ինձ հարցի հնարավորություն տալը ժողովրդավարության ապացույց չէր - Mediamax.am
10500 դիտում
Զարուհի Փոստանջյան. ԵԽԽՎ նիստում ինձ հարցի հնարավորություն տալը ժողովրդավարության ապացույց չէր
Զարուհի Փոստանջյան
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանն այսօր ասել է, որ ԵԽԽՎ նիստում իրեն հարցի հնարավորություն տալը ժողովրդավարության ապացույց չէր:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում Զարուհի Փոստանջյանն ասել է, որ «բոլորը գիտեն, թե ինչպիսի իրավիճակ է մեր երկրում, եւ հարկավոր չէ ցույց տալ կեղծ ժողովրդավարություն»:
Մեկնաբանելով իր հնչեցրած հարցին Սերժ Սարգսյանի տված պատասխանը` պատգամավորն ասել է, որ ճիշտ չի համարում ազատության եւ ժողովրդավարության տեսանկյունից Ադրբեջանի հետ համեմատություններ անցկացնելը, նշելով` «դա մեր նշաձողը չէ»:

Заруи Постанджян - Предоставление мне возможности задать вопрос в ходе заседания ПАСЕ не было доказательством демократии - Mediamax.am
10501 просмотров
Заруи Постанджян - Предоставление мне возможности задать вопрос в ходе заседания ПАСЕ не было доказательством демократии
Ереван/Медиамакс/. Депутат парламента Армении от фракции "Наследие” Заруи Постанджян заявила сегодня, что предоставление ей возможности задать вопрос в ходе заседания ПАСЕ не было доказательством демократии.
Как сообщает Медиамакс, сегодня на пресс-конференции в Ереване Заруи Постанджян заявила, что “все знают, какова ситуация в нашей стране, и не надо демонстрировать лже-демократию”.
Комментируя ответ президента Армении Сержа Саргсяна на ее вопрос, депутат сказала, что с точки зрения свободы и демократии не считает правильным сравниваться с Азербайджаном, отметив, что “это не наша планка”.