Զարուհի Փոստանջյան. ԵԽԽՎ նիստում ինձ հարցի հնարավորություն տալը ժողովրդավարության ապացույց չէր - Mediamax.am
10500 դիտում
Զարուհի Փոստանջյան. ԵԽԽՎ նիստում ինձ հարցի հնարավորություն տալը ժողովրդավարության ապացույց չէր
Զարուհի Փոստանջյան
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանն այսօր ասել է, որ ԵԽԽՎ նիստում իրեն հարցի հնարավորություն տալը ժողովրդավարության ապացույց չէր:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում Զարուհի Փոստանջյանն ասել է, որ «բոլորը գիտեն, թե ինչպիսի իրավիճակ է մեր երկրում, եւ հարկավոր չէ ցույց տալ կեղծ ժողովրդավարություն»:
Մեկնաբանելով իր հնչեցրած հարցին Սերժ Սարգսյանի տված պատասխանը` պատգամավորն ասել է, որ ճիշտ չի համարում ազատության եւ ժողովրդավարության տեսանկյունից Ադրբեջանի հետ համեմատություններ անցկացնելը, նշելով` «դա մեր նշաձողը չէ»:

Zaruhi Postanjyan: “Allowing me to ask a question at PACE Session is not a proof of democracy” - Mediamax.am
10499 views
Zaruhi Postanjyan: “Allowing me to ask a question at PACE Session is not a proof of democracy”
Yerevan/Mediamax/. Armenian “Heritage” Party MP Zaruhi Postanjyan said today that giving her a chance to ask a question at PACE Session was not a proof of democracy.
Addressing a press conference in Yerevan today, Zaruhi Postanjyan said that “everybody knows what the situation in our country looks like, and there is no need to demonstrate pseudo-democracy,” Mediamax reports.
Commenting on Armenian President Serzh Sargsian’s answer to her question, the MP said that from the point of view of freedom and democracy, it’s wrong to get compared with Azerbaijan, noting that “it’s not our level.”