Երեւան: Մեդիամաքս: «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհուրդը որոշում է կայացրել չեղյալ համարել փետրվարի 20-ի հանրահավաքի անցկացումը:
ԲՀԿ քաղխորհրդի տարածած հայտարարության համաձայն՝ որոշումն ընդունվել է՝ «հաշվի առնելով հասարակության գերլարված հուզական վիճակը, զերծ մնալու համար հնարավոր պրովոկացիաներից եւ բախումներից»:
Քաղխորհուրդը նշում է, որ Երեւանի քաղաքապետարանը «անօրինական խոչընդոտներ է ստեղծել» նախապես հայտարարված շտապ հավաքի անցկացման համար:
«Քաղաքական կոնսուլտացիաների արդյունքում՝ օրինական բոլոր ճանապարհներով մենք գտնելու ենք քաղաքական լուծումներ՝ ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու եւ հասարակության շահերը պաշտպանելու համար»,- ասված է հայտարարությունում:
Նշենք, որ փետրվարի 20-ի հանրահավաքի մասին համատեղ հայտարարել էին ԲՀԿ-ն, ՀԱԿ-ը եւ «Ժառանգությունը»: ՀԱԿ-ը եւ «Ժառանգությունը» հանրահավաքը չեղյալ հայտարարելու մասին դեռեւս հաղորդագրություն չեն տարածել:

Prosperous Armenia cancels February 20 rally
Yerevan /Mediamax/. The political board of the Prosperous Armenia Party (PAP) has passed a decision on canceling the rally due on February 20.
According to the press release disseminated by PAP Political Board, the decision was passed “considering the overstrained emotional state of the society in order to avoid possible provocations and clashes”.
The political board noted that the Yerevan Municipality “has created illegal obstacles” to the urgent gathering announced in advance.
“Through political consultations and employment of all legal ways we will find political solutions to overcome this situation and to protect the interests of the society”, reads the press release.
It should be noted that PAP, ANC and Heritage has issued a joint statement on the February 20 rally. ANC and Heritage have yet not made any statement concerning the cancelation of the rally.