Երեւան: Մեդիամաքս: «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհուրդը որոշում է կայացրել չեղյալ համարել փետրվարի 20-ի հանրահավաքի անցկացումը:
ԲՀԿ քաղխորհրդի տարածած հայտարարության համաձայն՝ որոշումն ընդունվել է՝ «հաշվի առնելով հասարակության գերլարված հուզական վիճակը, զերծ մնալու համար հնարավոր պրովոկացիաներից եւ բախումներից»:
Քաղխորհուրդը նշում է, որ Երեւանի քաղաքապետարանը «անօրինական խոչընդոտներ է ստեղծել» նախապես հայտարարված շտապ հավաքի անցկացման համար:
«Քաղաքական կոնսուլտացիաների արդյունքում՝ օրինական բոլոր ճանապարհներով մենք գտնելու ենք քաղաքական լուծումներ՝ ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու եւ հասարակության շահերը պաշտպանելու համար»,- ասված է հայտարարությունում:
Նշենք, որ փետրվարի 20-ի հանրահավաքի մասին համատեղ հայտարարել էին ԲՀԿ-ն, ՀԱԿ-ը եւ «Ժառանգությունը»: ՀԱԿ-ը եւ «Ժառանգությունը» հանրահավաքը չեղյալ հայտարարելու մասին դեռեւս հաղորդագրություն չեն տարածել:

ППА отменила назначенный на 20 февраля митинг - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Политический совет партии «Процветающая Армения» (ППА) принял решение об отмене митинга, назначенного на 20 февраля.
Как говорится в заявлении политического совета ППА, решение было принято «с учетом сверхнапряженного и эмоционального состояния общества, с целью избежания возможных провокаций и столкновений».
Полсовет также отметила, что мэрия Еревана «создала незаконные препятствия» для проведения обьявленного ранее срочного митинга.
Отметим, о митинге, намеченном на 20 февраля, совместно обьявили партии ППА, АНК и «Наследие».  АНК и «Наследие» пока не делали официальных заявлений по поводу отмены митинга.