Երեւան: Մեդիամաքս: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն այսօր Ստեփանակերտում ընդունել է մի խումբ ռուսաստանցի լրագրողների եւ հասարակական գործիչների։
Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը ընդգծել է նման այցելությունների կարեւորությունը ռուսաստանյան հանրության մոտ ԼՂՀ-ի վերաբերյալ ճշգրիտ եւ անաչառ պատկերացում ձեւավորելու գործում ։
Կարեն Միրզոյանը ներկայացրել է Ադրբեջանի եւ Լեռնային Ղարաբաղի միջեւ հակամարտության կարգավորման գործընթացի ներկա փուլը եւ պատասխանել է հակամարտության կարգավորման հեռանկարներին, տարածաշրջանային գործընթացներին եւ ԼՂՀ-Ռուսաստան հարաբերություններին վերաբերող հարցերին:
Ինչպես վկայում է ԼՂՀ ԱԳՆ տրամադրած պաշտոնական լուսանկարը, հանդիպմանը մասնակցել է Աննա Չափմանը: 2010 հունիսին նա ձերբակալվել էր ԱՄՆ-ում եւ նույն թվականի հուլիսին իրեն մեղավոր էր ճանաչել Ռուսաստանի օգտին լրտեսական գործունեություն ծավալելու համար ու արտաքսվել էր հայրենիք:

Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян принял сегодня в Степанакерте группу российских журналистов и общественных деятелей.
Руководитель внешнеполитического ведомства НКР подчеркнул важность подобных визитов с точки зрения формирования у российской общественности точного и объективного представления о НКР и происходящих в ней политических и экономических процессах.
Карен Мирзоян представил нынешний этап процесса урегулирования конфликта между Азербайджаном и Нагорным Карабахом и ответил на вопросы, касающиеся перспектив урегулирования конфликта, региональных процессов и взаимоотношений между НКР и Россией.
Как свидетельствует официальное фото, предоставленное МИД НКР, в составе российской делегации во встрече принимала участия Анна Чапман. В июне 2010 года Анна Чапман была арестована в США, в июле того же года признала себя виновной в нелегальном сотрудничестве с Россией и была выслана на родину.
4 июля 2013 года в своём твиттер-аккаунте Анна Чапман сделала предложение руки и сердца Эдварду Сноудену.