Երեւան: Մեդիամաքս: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն այսօր Ստեփանակերտում ընդունել է մի խումբ ռուսաստանցի լրագրողների եւ հասարակական գործիչների։
Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը ընդգծել է նման այցելությունների կարեւորությունը ռուսաստանյան հանրության մոտ ԼՂՀ-ի վերաբերյալ ճշգրիտ եւ անաչառ պատկերացում ձեւավորելու գործում ։
Կարեն Միրզոյանը ներկայացրել է Ադրբեջանի եւ Լեռնային Ղարաբաղի միջեւ հակամարտության կարգավորման գործընթացի ներկա փուլը եւ պատասխանել է հակամարտության կարգավորման հեռանկարներին, տարածաշրջանային գործընթացներին եւ ԼՂՀ-Ռուսաստան հարաբերություններին վերաբերող հարցերին:
Ինչպես վկայում է ԼՂՀ ԱԳՆ տրամադրած պաշտոնական լուսանկարը, հանդիպմանը մասնակցել է Աննա Չափմանը: 2010 հունիսին նա ձերբակալվել էր ԱՄՆ-ում եւ նույն թվականի հուլիսին իրեն մեղավոր էր ճանաչել Ռուսաստանի օգտին լրտեսական գործունեություն ծավալելու համար ու արտաքսվել էր հայրենիք:

Yerevan/Mediamax/. Foreign Minister of Nagorno-Karabakh Republic Karen Mirzoyan received a group of Russian journalists and public figures in Stepanakert today.
The NKR Foreign Minister stressed the importance of such visits in terms of forming accurate and objective notion on NKR in the Russian society and ongoing political and economic processes.
Karen Mirzoyan presented the current phase of the peace process between Azerbaijan and Nagorno Karabakh and answered the questions on prospects of settling the conflict, regional processes and relations between NKR and Russia.
The official photos provided by NKR Foreign Ministry indicate that Anna Chapman took part in the meeting within the Russian delegation. In June 2010, Anna Chapman was arrested in the U.S. with confession of illegal cooperation with Russia and was deported to the motherland.