Երեւանից Ստեփանակերտ թռիչքի տեւողությունը կկազմի 35 րոպե - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ստեփանակերտի օդանավակայանը, որն արդեն պատրաստ է շահագործման, միջազգային չվերթների իրականացման հեռանկար ունի:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, օդանավակայանի գլխավոր ճարտարապետ Տիգրան Բարսեղյանն այսօր ասել է, որ «հատակագծային առաջադրանքի մեջ ներառված են նաեւ միջազգային չվերթներ իրականացնելու լուծումները»:
Նա հավելել է, որ օդանավակայանի թողունակությունը կազմում է 100 ուղեւոր մեկ ժամում, Երեւանից Ստեփանակերտ թռիչքի տեւողությունը կկազմի 35 րոպե: Օդանավակայանի համալիր աշխատանքների իրականացման համար ծախսվել է $‌5 մլն:
Մեդիամաքս-ը հիշեցնում է, որ ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Դմիտրի Աթբաշյանը սեպտեմբերի 12-ին ասել էր, որ օդանավակայանը «շահագործման կհանձնվի ամենաուշը երկու շաբաթից»:

Yerevan-Stepanakert flight to last 35 minutes
Yerevan/Mediamax/. The Stepanakert airport which is already ready for operation will be capable of carrying out international flights.
The chief architect of the airport Tigran Barseghyan said today that "the layout involves solutions for carrying out international flights", Mediamax reports.
He added that carrying capacity of the airport makes 100 passengers per hour and the Yerevan-Stepanakert flight will last 35 minutes. USD5mln has been spent on the overall works of the airport.
Mediamax recalls that Head of Civil Aviation Department at the NKR government Dmitry Atbashyan said on September 12 that the airport "will be put into operation not later than in 2 weeks".