Երեւանից Ստեփանակերտ թռիչքի տեւողությունը կկազմի 35 րոպե - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ստեփանակերտի օդանավակայանը, որն արդեն պատրաստ է շահագործման, միջազգային չվերթների իրականացման հեռանկար ունի:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, օդանավակայանի գլխավոր ճարտարապետ Տիգրան Բարսեղյանն այսօր ասել է, որ «հատակագծային առաջադրանքի մեջ ներառված են նաեւ միջազգային չվերթներ իրականացնելու լուծումները»:
Նա հավելել է, որ օդանավակայանի թողունակությունը կազմում է 100 ուղեւոր մեկ ժամում, Երեւանից Ստեփանակերտ թռիչքի տեւողությունը կկազմի 35 րոպե: Օդանավակայանի համալիր աշխատանքների իրականացման համար ծախսվել է $‌5 մլն:
Մեդիամաքս-ը հիշեցնում է, որ ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Դմիտրի Աթբաշյանը սեպտեմբերի 12-ին ասել էր, որ օդանավակայանը «շահագործման կհանձնվի ամենաուշը երկու շաբաթից»:

Продолжительность полета из Еревана в Степанакерт составит 35 минут - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Аэропорт Степанакерта, который уже готов к эксплуатации, имеет перспективы выполнения международных полетов.
Как сообщает Медиамакс, главный архитектор аэропорта Тигран Барсегян заявил сегодня, что «в проект были включены решения, необходимые для выполнения международных полетов».
Он добавил, что пропускная способность аэропорта - 100 пассажиров в час, а продолжительность полета из Еревана в Степанакерт составит 35 минут.
Объем средств, инвестированных в аэропорт, составил $‌5 млн.
Медиамакс напоминает, что начальник Управления гражданской авиации при правительстве НКР Дмитрий Атбашьян заявил 12 сентября, что аэропорт «будет сдан в эксплуатацию самое позднее через 2 недели».