Ադրբեջանը հայտնել է Ղարաբաղում «հակաահաբեկչական միջոցառումների» մեկնարկի մասին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ադրբեջանը հայտարարել է Ղարաբաղում «տեղային բնույթի հակաահաբեկչական միջոցառումների» մեկնարկի մասին:
«Գերճշգրիտ սպառազինության կիրառմամբ առաջնագծում եւ խորքում շարքից դուրս են հանվում հայկական զինված ուժերի դիրքերը, դրանց երկարաժամկետ կրակակետերը, ինչպես նաեւ մարտական միջոցներն ու ռազմական նշանակության օբյեկտները։
Մենք անգամ եւս հայտարարում ենք, որ քաղաքացիական անձինք եւ քաղաքացիական ենթակառուցվածքները թիրախ չեն, շարքից հանվում են միայն օրինական ռազմական թիրախները:
Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը եւ թուրք-ռուսական մոնիտորինգային կենտրոնի ղեկավարությունը տեղեկացվել են ընթացող գործողությունների մասին»,- ասված է Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրության մեջ։

Ереван /Медиамакс/. Азербайджан заявил о начале «антитеррористических мероприятий локального характера» в Карабахе.
«В рамках мероприятий с применением высокоточного оружия на передней линии и в глубине выводятся из строя позиции формирований вооруженных сил Армении, их долговременные огневые точки, а также боевые средства и объекты военного назначения.
Мы ещё раз заявляем, что гражданское население и объекты гражданской инфраструктуры не являются целями, из строя выводятся только легитимные военные цели.
О проводимых мероприятиях были проинформированы командование миротворческого контингента Российской Федерации и руководство турецко-российского мониторингового центра», - говорится в сообщении министерства обороны Азербайджана.