Երեւան։ Մեդիամաքս։ «Արցախի անվտանգության եւ զարգացման ճակատ»-ի համակարգող, Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ասել է, որ «Արցախի ապագան մեր ձեռքերում է, ոչ թե ուրիշների, մենք ենք որոշում Արցախի ապագան»։
«Այս ճակատի, գաղափարի շուրջ միավորվել են մարդիկ տարբեր ճամբարներից։ Սա շատ կարեւոր օրինակ է, որ մարդիկ կարող են միավորվել գաղափարի շուրջ, ոչ թե մարդու։ Մարդիկ միավորվել են՝ գիտակցելով սուր իրավիճակը։
Մենք պատասխանատու ենք մեր ապագայի համար։ Առանց գաղափարի գործողությունները վտանգավոր են։ Մենք կարողացանք մի կողմ դնել անձնական եւ կուսակցական շահերը եւ փորձել լսել միմյանց։ Մենք ձեւավորում այս ճակատը, որպեսզի Արցախը լինի անվտանգ, հայկական, ազատ»,- ասուլիսի ժամանակ ասել է Ռուբեն Վարդանյանը։
Նա ասել է, որ «Արցախի անվտանգության եւ զարգացման ճակատի» շրջանակում կազմվել է ծավալուն փաստաթուղթ, որը ներառում է աշխատանքային քարտեզ ու 77 կետ։

Рубен Варданян: «Будущее Арцаха в наших, а не чужих руках» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Координатор «Фронта безопасности и развития Арцаха», бывший госминистр Рубен Варданян заявил сегодня, что «будущее Арцаха в наших, а не чужих руках, и его будущее решаем мы».
«Вокруг этого фронта, этой идеи объединились люди из разных лагерей. Это очень важный пример того, что люди могут объединяться вокруг идеи, а не человека. Люди объединились, осознавая остроту ситуации.
Мы ответственны за наше будущее. Действия без идеи опасны. Мы смогли отложить в сторону личные и партийные интересы и попытаться прислушаться друг к другу. Мы формируем этот фронт, чтобы Арцах был безопасным, армянским и свободным», - сказал Рубен Варданян на пресс-конференции.
Он сообщил, что в рамках «Фронта безопасности и развития Арцаха» подготовлен объемный документ, включающий рабочую карту и 77 пунктов.