Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի ընթացքում քննարկվել են Արցախի շուրջ ռազմաքաղաքական վերջին զարգացումները եւ համարժեք միջոցների ձեռնարկման հարցը:
Ինչպես հայտնել են Արցախի նախագահի աշխատակազմից, զեկուցումներով հանդես են եկել պետական նախարար Գուրգեն Ներսիսյանը եւ ուժային կառույցների ղեկավարները:
«Արայիկ Հարությունյանը մի շարք հանձնարարականներ է տվել համապատասխան կառույցների ղեկավարներին՝ ուղղված Արցախի անվտանգության եւ բնակչության կենսագործունեության ապահովմանը»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Security Council session convened in Artsakh
Yerevan /Mediamax/. Artsakh President Arayik Harutyunyan convened the Security Council session today, during which the participants discussed the latest military-political developments around Artsakh and the issue of taking appropriate measures.
Artsakh president’s office reported that State Minister Gurgen Nersisyan, heads of law enforcement agencies made reports during the session.
“President Harutyunyan gave a number of instructions to the heads of relevant structures on ensuring the security of the Republic of Artsakh and the life-activity of the population,” the news release reads.