Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի ընթացքում քննարկվել են Արցախի շուրջ ռազմաքաղաքական վերջին զարգացումները եւ համարժեք միջոցների ձեռնարկման հարցը:
Ինչպես հայտնել են Արցախի նախագահի աշխատակազմից, զեկուցումներով հանդես են եկել պետական նախարար Գուրգեն Ներսիսյանը եւ ուժային կառույցների ղեկավարները:
«Արայիկ Հարությունյանը մի շարք հանձնարարականներ է տվել համապատասխան կառույցների ղեկավարներին՝ ուղղված Արցախի անվտանգության եւ բնակչության կենսագործունեության ապահովմանը»,- ասված է հաղորդագրությունում։

В Арцахе состоялось заседание Совета безопасности - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Арцаха Араик Арутюнян провел заседание Совета безопасности, в ходе которого были обсуждены последние военно-политические события вокруг Арцаха и вопрос о принятии соответствующих мер.
Как сообщила пресс-служба аппарата президента Арцаха, с докладами выступили государственный министр Гурген Нерсисян, руководители силовых структур.
«Араик Арутюнян дал ряд поручений руководителям соответствующих структур, направленных на обеспечение безопасности Арцаха и жизнедеятельности населения», - сказано в сообщении.