Ռուբեն Վարդանյանը խոսել է Խրամորթում գրանցված միջադեպերի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) Լեռնային Ղարաբաղի առաքելության ուշադրությունն է հրավիրել օրեր առաջ Խրամորթ գյուղում գրանցված միջադեպերի վրա, երբ ադրբեջանական դիրքերից կրակել էին դաշտում տրակտորով աշխատող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ:
Պետնախարարի աշխատակազմից հայտնել են, որ հանդիպմանը Ռուբեն Վարդանյանն ընդգծել է Արցախում ԿԽՄԿ առաքելության կարեւոր գործունեությունը, հատկապես հետպատերազմյան շրջանում:
ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավար Նիկոլյա Ֆլյորին ու Ռուբեն Վարդանյանն առաջնային են համարել բնակչության բոլոր խմբերի անվտանգության ապահովումը:
«Արցախում շուրջ 30 հազար երեխա է ապրում, պարտավոր ենք ապահովել նրանց անվտանգությունն ու խաղաղ մանկությունը»,-ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:

Рубен Варданян заявил об инцидентах в селе Храморт - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Госминистр Арцаха Рубен Варданян обратил внимание миссии Международного комитета Красного Креста (МККК) в Нагорном Карабахе на недавние инциденты в селе Храморт, когда с азербайджанских позиций были обстреляны работающие в поле гражданские лица.
Пресс-служба аппарата госминистра сообщила, что на встрече Рубен Варданян подчеркнул важность деятельности миссии МККК в Арцахе, особенно в послевоенный период.
Главы делегации МККК Николя Флер и Рубен Варданян назвали приоритетом обеспечение безопасности всех групп населения.
«В Арцахе проживает около 30 тысяч детей, мы обязаны обеспечить их безопасность и мирное детство», - сказал Рубен Варданян.