Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինն այսօր ասել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի հարցը պետք է թողնել հաջորդ սերունդներին:
«Կարող եմ միայն կրկնել ՌԴ նախագահ Պուտինի ասածը, որ, մեր կարծիքով, Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի հարցն այն հարցն է, որը պետք է թողնել հաջորդ սերունդներին, երբ պայմաններ ստեղծվեն հարցի ընդունելի եւ արդարացի լուծման համար»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Սերգեյ Կոպիրկինը:
Նրա խոսքով՝ կարգավորումների ողջ փաթեթը պետք է լինի Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ համաձայնագրի արդյունք։
«Ինչ վերաբերում է խաղաղության պայմանագրին, թե ինչ դրույթներ պետք է ներառվեն դրանում, ապա, դատելով հանդիպման արդյունքներից, կան հարցեր, որոնք դեռ համաձայնեցված չեն, բայց որոնց շուրջ աշխատանքները կշարունակվեն»,- ասել է դեսպանը։

Копыркин: Вопрос о статусе Карабаха следует оставить следующим поколениям - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Посол России в Армении Сергей Копыркин заявил сегодня, что вопрос статуса Нагорного Карабаха должен быть оставлен на усмотрение следующих поколений.
«Могу лишь повторить слова президента России Путина о том, что, на наш взгляд, вопрос статуса Нагорного Карабаха - это вопрос, который следует оставить следующим поколениям, когда будут созданы условия для его приемлемого и справедливого решения»,- сказал Копыркин в беседе журналистами.
По его словам, весь пакет регулирований должен стать результатом соглашения между Арменией и Азербайджаном.
«Что касается мирного договора и того, какие положения должны быть в него включены, то, судя по результатам встречи, есть вопросы, которые еще не согласованы, но работа по которым будет продолжена»,- сказал посол.