Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինն այսօր ասել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի հարցը պետք է թողնել հաջորդ սերունդներին:
«Կարող եմ միայն կրկնել ՌԴ նախագահ Պուտինի ասածը, որ, մեր կարծիքով, Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի հարցն այն հարցն է, որը պետք է թողնել հաջորդ սերունդներին, երբ պայմաններ ստեղծվեն հարցի ընդունելի եւ արդարացի լուծման համար»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Սերգեյ Կոպիրկինը:
Նրա խոսքով՝ կարգավորումների ողջ փաթեթը պետք է լինի Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ համաձայնագրի արդյունք։
«Ինչ վերաբերում է խաղաղության պայմանագրին, թե ինչ դրույթներ պետք է ներառվեն դրանում, ապա, դատելով հանդիպման արդյունքներից, կան հարցեր, որոնք դեռ համաձայնեցված չեն, բայց որոնց շուրջ աշխատանքները կշարունակվեն»,- ասել է դեսպանը։

Yerevan /Mediamax/. Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopirkin stated today that the issue of the status of Nagorno Karabakh should be left to the next generations.
“I can only repeat what Russian President Putin said, that, in our opinion, the issue of the status of Nagorno Karabakh is an issue that should be left to the next generations, when conditions are created for an acceptable and fair solution to the issue,” Kopirkin said, speaking with reporters.
He said the whole package of regulations should be the result of the agreement between Armenia and Azerbaijan.
“As for the peace treaty and what provisions should be included in it, judging by the results of the meeting, there are issues that have not been agreed upon yet, but work will continue on them,” the ambassador said.