ՊԲ. Արցախում Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն կիրառել է հրաձգային զինատեսակներ - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի Պաշտպանության բանակից հայտնել են, որ օգոստոսի 4-ի լույս 5-ի գիշերը եւ առավոտյան 09:00-ի դրությամբ օպերատիվ իրադրությունն Արցախի շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է եղել։
«Լարվածությունը, ընդհանուր առմամբ, պահպանվում է։ Որոշ ուղղություններում ադրբեջանական ստորաբաժանումները խախտել են հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ: Հայկական կողմից կորուստներ չկան։
Նախորդ օրերին վիրավորում ստացած զինծառայողներից մի քանիսը դուրս են գրվել բժշկական հաստատություններից։ Վիրավոր զինծառայողներից 3-ի վիճակը շարունակում է մնալ ծանր, եւս մեկինը՝ ծայրահեղ ծանր, սակայն կա դրական որոշակի դինամիկա։
ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի միջնորդությամբ իրադրության հետագա կայունացմանն ուղղված աշխատանքները շարունակվում են»,- ասված է ՊԲ հաղորդագրությունում:

Вооруженные силы Азербайджана применили стрелковое оружие в Арцахе - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Армия обороны Арцаха сообщила, что оперативная обстановка на линии соприкосновения с Азербайджаном в ночь с 4 на 5 августа и по состоянию на 09:00 утра была относительно стабильной.
«В целом, напряжение сохраняется. На некоторых направлениях азербайджанские подразделения нарушили режим прекращения огня, применив стрелковое оружие. С армянской стороны потерь нет.
Некоторые из военнослужащих, ранее получивших ранения, были выписаны из медицинских учреждений. Состояние 3 раненых военнослужащих продолжает оставаться тяжелым, еще одного - крайне тяжелым, но есть определенная положительная динамика.
Работа, направленная на дальнейшую стабилизацию ситуации при посредничестве российских миротворческих сил, продолжается»,- говорится в сообщении Армии обороны.