Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Պաշտպանության բանակից հայտնում են, որ այսօր կեսօրից Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները, շարունակելով հրադադարի ռեժիմի կոպտագույն խախտումները, բացի հրաձգային զինատեսակներից, կիրառում է նաեւ հարվածային անօդաչու թռչող սարքեր, այդ թվում նաեւ «Bayraktar TB-2» տիպի:
«Հակառակորդի գործողությունների հետեւանքով հայկական կողմից զոհվել է ՊԲ երկու պայմանագրային զինծառայող:
Վիրավորների թիվը ճշտվում է: 14:00-ի դրությամբ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը Արցախի արեւելյան սահմանագոտում շարունակում է ծայրաստիճան լարված մնալ»,- հայտնում են ՊԲ-ից:

Ситуация в Арцахе крайне напряженная, Армия обороны сообщает о двух погибших - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Армия обороны Арцаха сообщает, что сегодня днем подразделения ВС Азербайджана, продолжая грубейшее нарушение режима прекращения огня, помимо огнестрельного оружия, применяют ударные беспилотники Bayraktar TB-2.
«В результате действий противника с армянской стороны погибли двое контрактников Армии обороны. Количество раненых уточняется. По состоянию на 14:00 оперативно-тактическая обстановка на восточной границе Арцаха продолжает оставаться крайне напряженной», - сообщает Армия обороны.