Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Պաշտպանության բանակից հայտնում են, որ այսօր կեսօրից Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները, շարունակելով հրադադարի ռեժիմի կոպտագույն խախտումները, բացի հրաձգային զինատեսակներից, կիրառում է նաեւ հարվածային անօդաչու թռչող սարքեր, այդ թվում նաեւ «Bayraktar TB-2» տիպի:
«Հակառակորդի գործողությունների հետեւանքով հայկական կողմից զոհվել է ՊԲ երկու պայմանագրային զինծառայող:
Վիրավորների թիվը ճշտվում է: 14:00-ի դրությամբ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը Արցախի արեւելյան սահմանագոտում շարունակում է ծայրաստիճան լարված մնալ»,- հայտնում են ՊԲ-ից:

Yerevan /Mediamax/. Artsakh Defense Army reports that today since afternoon the units of the Azerbaijani armed forces, continuing the gross violation of ceasefire, in addition to firearms, use combat UAVs, including Bayraktar TB-2.
“As a result of the actions of the adversary two contract servicemen of the Defense Army were killed.
The number of wounded is being clarified. As of 2 p.m. the operational-tactical situation in the eastern border zone of Artsakh remains extremely tense,” the Defense Army said in a statement.