Տրյուդոն եւ Մակրոնը խոսել են Արցախի խնդրի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն եւ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանյուէլ Մակրոնը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի խնդիրը:
Կանադայի վարչապետի մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 5-ին կայացած հեռախոսազրույցի ընթացքում Թրյուդոն եւ Մակրոնը «կարծիքներ են փոխանակել գլոբալ խնդիրների վերաբերյալ, մասնավորապես, Միջերկրական ծովի արեւելյան հատվածում առկա լարվածության եւ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման համար երկխոսության եւ դիվանագիտության կարեւորության մասին»:
Մեդիամաքսը նշում է, որ նոյեմբերի 5-ի հեռախոսազրույցում ԼՂ խնդրին անդրադարձել են նաեւ Ռուսաստանի եւ Գերմանիայի ԱԳ նախարարներ Սերգեյ Լավրովն ու Հայկո Մաասը:

Трюдо и Макрон обсудили карабахскую проблему - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Канады Джастин Трюдо и президент Франции Эммануэль Макрон обсудили карабахскую проблему.
Как сообщает пресс-служба премьер-министра Канады, 5 ноября в ходе телефонной беседы Трюдо и Макрон «обменялись мнениями по глобальным вопросам, в частности, по вопросам напряженности в восточном Средиземноморье и важности диалога и дипломатического подхода для мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта».
Как отмечает Медиамакс, министры иностранных дел России и Германии Сергей Лавров и Хайко Маас также затронули нагорно-карабахский конфликт в телефонной беседе 5 ноября.