Տրյուդոն եւ Մակրոնը խոսել են Արցախի խնդրի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն եւ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանյուէլ Մակրոնը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի խնդիրը:
Կանադայի վարչապետի մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 5-ին կայացած հեռախոսազրույցի ընթացքում Թրյուդոն եւ Մակրոնը «կարծիքներ են փոխանակել գլոբալ խնդիրների վերաբերյալ, մասնավորապես, Միջերկրական ծովի արեւելյան հատվածում առկա լարվածության եւ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման համար երկխոսության եւ դիվանագիտության կարեւորության մասին»:
Մեդիամաքսը նշում է, որ նոյեմբերի 5-ի հեռախոսազրույցում ԼՂ խնդրին անդրադարձել են նաեւ Ռուսաստանի եւ Գերմանիայի ԱԳ նախարարներ Սերգեյ Լավրովն ու Հայկո Մաասը:

Trudeau and Macron discuss NK conflict
Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Canada Justin Trudeau and French President Emmanual Macron have discussed the conflict in Nagorno-Karabakh.
The press service of the Canadian Prime Minister has said that during the phone conversation on November 5, Trudeau and Macron “exchanged views on global issues, such as the tensions in the Eastern Mediterranean and the importance of dialogue and diplomacy in seeking a peaceful resolution to the conflict in Nagorno-Karabakh.”
On the same day, Russian and German Foreign Ministers Sergey Lavrov and Heiko Maas also discussed the Karabakh conflict during the phone conversation.