Սեպտեմբերի 27-ից ի վեր Արցախում 46 խաղաղ բնակիչ է զոհվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանն այսօր հայտնել է, որ սեպտեմբերի 27-ից ի վեր Ադրբեջանի կողմից Արցախի բնակավայրերի թիրախավորվան հետեւանքով առնվազն 46 քաղաքացիական անձ է զոհվել եւ 144-ը՝ վիրավորվել:
Նա ասել է, որ այս վիճակագրությունը չի ներառում մի շարք բնակավայրերում թշնամական դիվերսիոն խմբերի գործողությունների հետեւանքները:
«Նախնական հաշվարկներով քաղաքացիական օբյեկտների շրջանում ավելի քան 13 800 մասնավոր անշարժ գույք է վնասվել եւ շուրջ 3100 ենթակառուցվածքներ ու հանրային նշանակության օբյեկտներ՝ ներառյալ 61 դպրոց ու 10 մանկապարտեզ»,- ասել է Արտակ Բեգլարյանը:

Yerevan /Mediamax/. Artsakh Human Rights Defender Artak Beglaryan today has stated that at least 46 civilians have been killed and 144 injured since September 27 as a result of Azerbaijan’s targeted shelling of civilian settlements.
Beglaryan has noted that this data does not include the consequences of the actions of hostile subversive groups in a number of settlements.
“Our preliminary estimates say that among civilian facilities, Azerbaijani aggression has caused damage to more than 13,800 items of private real estate and about 3,100 infrastructures and facilities of public importance, including 61 schools and 10 kindergartens,” said Artak Beglaryan.