Սեպտեմբերի 27-ից ի վեր Արցախում 46 խաղաղ բնակիչ է զոհվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանն այսօր հայտնել է, որ սեպտեմբերի 27-ից ի վեր Ադրբեջանի կողմից Արցախի բնակավայրերի թիրախավորվան հետեւանքով առնվազն 46 քաղաքացիական անձ է զոհվել եւ 144-ը՝ վիրավորվել:
Նա ասել է, որ այս վիճակագրությունը չի ներառում մի շարք բնակավայրերում թշնամական դիվերսիոն խմբերի գործողությունների հետեւանքները:
«Նախնական հաշվարկներով քաղաքացիական օբյեկտների շրջանում ավելի քան 13 800 մասնավոր անշարժ գույք է վնասվել եւ շուրջ 3100 ենթակառուցվածքներ ու հանրային նշանակության օբյեկտներ՝ ներառյալ 61 դպրոց ու 10 մանկապարտեզ»,- ասել է Արտակ Բեգլարյանը:

Ереван /Медиамакс/. Защитник прав человека Арцаха Артак Бегларян сказал сегодня, что в результате обстрелов Азербайджаном населенных пунктов Арцаха с 27 сентября погибли, по меньшей мере, 46 мирных жителей и 144 были ранены.
По его словам, данная статистика не учитывает последствия действий вражеских диверсионных групп в ряде населенных пунктов.
«По предварительным оценкам, среди гражданских объектов повреждено более 13 800 объектов частной недвижимости и около 3 100 объектов инфраструктуры и общественного значения, в том числе - 61 школа и 10 детских садов», - сказал Артак Бегларян.