Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտնում է, որ չնայած ԱՄՆ-ում ձեռք բերված հրադադարի մասին նոր պայմանավորվածությանը՝ ադրբեջանական ուժերը գրոհ են ձեռնարկել հարավ-արեւելյան հատվածում տեղակայված զորամասերից մեկի առաջնագծի ուղղությամբ՝ շարունակելով հրետակոծել նաեւ խաղաղ բնակավայրերը:
«Մասնավորապես, ժամը 13:50-ի սահմաններում հակառակորդը «Սմերչ» տիպի համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգից 1 հրթիռ է արձակել Մարտունու շրջանի Զարդարաշեն գյուղի ուղղությամբ:
ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանական մարտեր են մղում թշնամական ուժերի գրոհները կասեցնելու եւ վերջինիս ելման դիրքեր հետ շպրտելու համար»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Azerbaijan launches an attack in southeastern part of the frontline - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Ministry’s Spokeswoman Shushan Stepanyan has stated that despite the new ceasefire agreement reached in the United States, Azerbaijani forces have launched an attack against a military unit of Artsakh Defense Army in the southeastern sector of the frontline and continued shelling civilian settlements.
“In particular, at around 13:50, Azerbaijan fired a Smerch missile in the direction of Zardarashen village of Martuni region.
Defense Army of Artsakh is waging defensive battles to stop the attacks of the enemy forces and throw them back to their starting positions,” said Shushan Stepanyan.