Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտնում է, որ չնայած ԱՄՆ-ում ձեռք բերված հրադադարի մասին նոր պայմանավորվածությանը՝ ադրբեջանական ուժերը գրոհ են ձեռնարկել հարավ-արեւելյան հատվածում տեղակայված զորամասերից մեկի առաջնագծի ուղղությամբ՝ շարունակելով հրետակոծել նաեւ խաղաղ բնակավայրերը:
«Մասնավորապես, ժամը 13:50-ի սահմաններում հակառակորդը «Սմերչ» տիպի համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգից 1 հրթիռ է արձակել Մարտունու շրջանի Զարդարաշեն գյուղի ուղղությամբ:
ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանական մարտեր են մղում թշնամական ուժերի գրոհները կասեցնելու եւ վերջինիս ելման դիրքեր հետ շպրտելու համար»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Азербайджан предпринял атаку в направлении одной из воинских частей на юго-востоке Арцаха - Mediamax.am
3766 просмотров
Азербайджан предпринял атаку в направлении одной из воинских частей на юго-востоке Арцаха
Ереван /Медиамакс/. Как сообщила пресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян, несмотря на новое соглашение о прекращении огня, достигнутое в США, азербайджанская сторона, продолжая обстреливать мирные населенные пункты, атаковала также одну из воинских частей, расположенных на юго-востоке Арцаха.
«Около 13:50 противник произвел залповый огонь из системы типа «Смерч» по направлению села Зардарашен Мартунинского района.
Подразделения Армии обороны ведут оборонительные бои, чтобы остановить наступление вражеских сил и отбросить их на исходные позиции»,- говорится в заявлении.