Դավթյանը վարձկանների հարցով դիմել է միջազգային գործընկերներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը վարձկան ահաբեկիչների հարցով դիմել է ԱՊՀ անդամ պետությունների ու Իրանի գլխավոր դատախազներին, Եվրոպայի դատախազների խորհրդատվական խորհրդի նախագահին ու ԵԽ անդամ պետությունների դատախազությունների գործընկերներին:
Գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Արթուր Դավթյանը գործընկերներին առաջարկել է ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձեւաչափերով խորացնել համագործակցությունը տարածաշրջանում միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարում:
Գրություններին կից ներկայացվել են ռազմական գործողություններում ահաբեկիչների ներգրավվածության մասին վկայող՝ ՀՀ իրավասու մարմինների տրամադրության տակ գտնվող տվյալները:
Արթուր Դավթյանը հայտնել է, որ Ադրբեջանի սանձազերծած լայնածավալ ռազմական գործողություններում Թուրքիայի կողմից ահաբեկչական նոր խմբավորումների տեղափոխման գործընթացը շարունակվում է:

Генпрокурор Армении обратился к коллегам по вопросу наемников - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Генеральный прокурор Армении Артур Давтян обратился к генеральным прокурорам стран-членов СНГ и Ирана, председателю Консультативного совета европейских прокуроров и партнерам из прокуратур стран-членов Совета Европы по вопросу наемников в Азербайджане.
Как сообщает пресс-служба генпрокуратуры, Артур Давтян предложил коллегам углубить сотрудничество в борьбе с международным терроризмом в регионе как в двустороннем, так и многостороннем форматах.
К письмам прилагаются данные о причастности террористов к боевым действиям на границе с Арцахом.
Артур Давтян заявил, что в условиях широкомасштабной военной операции, развязанной Азербайджаном, процесс переброски Турцией новых террористических группировок продолжается.