Դավթյանը վարձկանների հարցով դիմել է միջազգային գործընկերներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը վարձկան ահաբեկիչների հարցով դիմել է ԱՊՀ անդամ պետությունների ու Իրանի գլխավոր դատախազներին, Եվրոպայի դատախազների խորհրդատվական խորհրդի նախագահին ու ԵԽ անդամ պետությունների դատախազությունների գործընկերներին:
Գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Արթուր Դավթյանը գործընկերներին առաջարկել է ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձեւաչափերով խորացնել համագործակցությունը տարածաշրջանում միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարում:
Գրություններին կից ներկայացվել են ռազմական գործողություններում ահաբեկիչների ներգրավվածության մասին վկայող՝ ՀՀ իրավասու մարմինների տրամադրության տակ գտնվող տվյալները:
Արթուր Դավթյանը հայտնել է, որ Ադրբեջանի սանձազերծած լայնածավալ ռազմական գործողություններում Թուրքիայի կողմից ահաբեկչական նոր խմբավորումների տեղափոխման գործընթացը շարունակվում է:

Yerevan /Mediamax/. Prosecutor General of Armenia Artur Davtyan appealed to the Prosecutors General of CIS member states and Iran, the Chairman of the Consultative Council of European Prosecutors and the partners of Prosecutor General’s Offices of Council of Europe member states regarding mercenaries.
The press service of the Prosecutor General’s Office reports that Artur Davtyan suggested deepening cooperation in the fight against international terrorism in the region in both bilateral and multilateral formats.
He presented data on the involvement of terrorists in the hostilities, which are available to the relevant authorities of the Republic of Armenia.
Arthur Davtyan stated that in the large-scale hostilities unleashed by Azerbaijan, Turkey continues transferring new terrorist groups.