Լավրովը Բայրամովի եւ Մնացականյանի հետ քննարկել է հրադադարի հարցը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հոկտեմբերի 20-ին եւ 21-ին Մոսկվայում տեղի են ունեցել Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի առանձին հանդիպումները Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ:
Ռուսաստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ բանակցությունների ընթացքում քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում կրակի դադարեցման վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարմանն առնչվող հրատապ հարցեր:
Ռուսաստանի ԱԳ նախարարը Հայաստանի եւ Ադրբեջանի իր գործընկերների հետ քննարկել է նաեւ կայուն կարգավորման համար անհրաժեշտ պայմանների ստեղծման հարցը:

Лавров обсудил прекращение огня с Мнацаканяном и Байрамовым - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел России Сергей Лавров 20 и 21 октября отдельно встретился в Москве с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана Зограбом Мнацаканяном и Джейхуном Байрамовым.
Как сообщает пресс-служба МИД России, в ходе переговоров обсуждались актуальные вопросы, связанные с осуществлением достигнутых договоренностей о прекращении огня в зоне нагорно-карабахского конфликта.
Министр иностранных дел России также обсудил со своими армянским и азербайджанским коллегами создание необходимых условий для стабильного урегулирования.