Ի տարբերություն Երեւանի, Բաքուն զինվորականներ չի գործուղել Մոսկվա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Դրական արձագանքելով Ռուսաստանի նախաձեռնությանը, Հայաստանը Մոսկվա է գործուղել զինվորականներին՝ Ադրբեջանի ներկայացուցիչների հետ հրադադարի վերահսկողության մեխանիզմը քննարկելու նպատակով, սակայն Բաքուն պատվիրակություն չի ուղարկել:
Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին ասել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի քարտուղար Մանե Գեւորգյանը:
«Երեւանը դրական է արձագանքել ՌԴ-ի նախաձեռնությանն ու Մոսկվա է գործուղել պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչներին՝ ադրբեջանական կողմի հետ հանդիպելու համար: Սակայն, մեր տեղեկություններով, հանդիպմանը մասնակցելու համար Բաքուն ներկայացուցիչներ չի ուղարկել: Դա նշանակում է, որ Բաքուն, ըստ էության, հրաժարվում է Մոսկվայում ձեռքբերված պայմանավորվածությունից եւ մերժում է ՌԴ նախաձեռնությունը»,- ասել է խոսնակը:
«Երեւանում ենթադրում են, որ Թուրքիան թույլ չի տալիս Ադրբեջանի Զինված ուժերի ներկայացուցիչներին այցելել Մոսկվա», - նկատել է Մանե Գեւորգյանը:

Yerevan /Mediamax/. At the initiative of Russia, Armenia sent its military to Moscow to meet with representatives of the Azerbaijani Defense Ministry to discuss the ceasefire monitoring mechanism in Nagorno-Karabakh, however Baku refused to do the same.
Spokesperson for the Armenian Prime Minister, Mane Gevorgyan, informed TASS about this.
“Yerevan positively responded to Russia’s initiative and delegated representatives of the Ministry of Defense to meet with the Azerbaijani side to coordinate the ceasefire monitoring mechanism in Nagorno Karabakh.  As far as we know, Baku didn’t send its military to this meeting. This means that Baku, in fact, rejects the agreement reached in Moscow and responds by rejecting the initiative of the Russian Federation,” she said.
According to Gevorgyan, “Yerevan thinks that Turkey does not allow representatives of Azerbaijani Armed Forces to visit Moscow.”