Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն ընդունել է, որ Շուշիի Սուրբ Ամենափրկիչ եկեղեցուն հասցված հարվածները կարող էին «սխալմունքի» հետեւանք լինել:
France 24 հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում, որը մեջբերում է պետական Ազերթաջ գործակալությունը, նա, մասնավորապես, ասել է.
«Մենք պետք է ուսումնասիրենք այս փաստը: Մենք վստահ չենք, թե ինչ է տեղի ունեցել: Կասկածներ ունենք, որ դա հայերի գործն է, որոնք ցանկանում են մեզ մեղադրել: Եթե դա արվել է ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումների կողմից, ուրեմն, սխալմունք է տեղի ունեցել: Մենք չենք թիրախավորում պատմական կամ կրոնական վայրերը»:
Հիշեցնենք, որ ադրբեջանական օդուժը երկու գերճշգրիտ հարված է հասցրել Շուշիի Սուրբ Ամենափրկիչ եկեղեցուն: Երկրորդ հարվածի ժամանակ վիրավորվել են ռուսաստանցի երեք լրագրողներ:

Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев признал, что удары по армянскому храму в Шуши могли быть «ошибкой».
В интервью телеканалу France 24, на которое ссылается государственное агентство Азертадж, он заявил:
«Мы должны изучить данный вопрос. Мы не уверены в том, что произошло. Есть подозрения в том, что это дело рук армян, которые хотят обвинить нас. Если это было сделано азербайджанскими военными формированиями, то здесь была ошибка. Среди наших мишеней нет исторических или религиозных целей».