Արցախում ասում են, որ ահաբեկիչները թիրախավորում են նաեւ Իրանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահի խորհրդական Դավիթ Բաբայանն այսօր ասել է, որ Թուրքիայի եւ Ադրբեջանի կողմից տարածաշրջան բերված ահաբեկիչները շատ վտանգավոր քայլեր են ձեռնարկում Արցախի սահմաններից դուրս՝ թիրախավորելով Ռուսաստանն ու Իրանը:
«Վերջին օրերի նրանց կարեւոր ռազմական թիրախներից մեկը Արաքս գետի վրա՝ Խոդա Աֆարինի կամուրջի մոտակայքում կառուցված ջրամբարն է, որին թուրք-ադրբեջանական ահաբեկչական ռազմամեքենան փորձում է վնաս հասցնել կամ տիրանալ, ինչն էկոլոգիական աղետի կարող է հանգեցնել եւ նաեւ լուրջ սոցիալ-տնտեսական վնասներ հասցնել Իրանին: Այս խոշոր ջրամբարը կառուցվել է Իրանի ֆինանսական միջոցներով եւ հիմնականում օգտագործվում է Իրանի կողմից»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է Դավիթ Բաբայանը:
Դավիթ Բաբայանն ասել է, որ ահաբեկիչների մի ստվար զանգված տեղակայված է Իրանի սահմաններում եւ չի բացառվում, որ արդեն ներթափանցել են Իրան:

Ереван /Медиамакс/. Советник президента Арцаха Давид Бабаян сказал сегодня, что террористы, привлеченные в регион Турцией и Азербайджаном, предпринимают опасные шаги за пределами Арцаха, нацеливаясь также на Россию и Иран.
«Одна из самых важных для них военных целей в последние дни - водохранилище на реке Аракс недалеко от моста Хода Афарин, которое турецко-азербайджанская террористическая машина пытается повредить или захватить, что может привести к экологической катастрофе и серьезному социально-экономическому ущербу для Ирана.
Это крупное водохранилище построено на иранские средства и используется в основном Ираном»,- сообщил Давид Бабаян на встрече с журналистами.
Он сказал также, что большое количество террористов находится на границе с Ираном, и не исключено, что часть из них уже проникла в Иран.