Արծրուն Հովհաննիսյան. Հյուսիսում այսօր հերոսական մարտեր ենք վարել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ վաղ առավոտյան հակառակորդը շփման գծի գրեթե ողջ երկայնքով լայնածավալ հարձակողական գործողություններ էր ձեռնարկել:
«Հատկապես թեժ մարտեր են ընթացել հյուսիսային ուղղությամբ: Մեծածավալ հրետակոծությունից հետո հակառակորդը զինտեխնիկայի ներգրավմամբ հարձակման է անցել:
Այսօր հյուսիսում եղել է այս պատերազմի ամենաթեժ մարտերից մեկը, որի ընթացքում մեր ուժերը հետ են շպրտել թշնամուն՝ նրան պատճառելով էական կորուստներ: Համատեղ ուժերով հերոսական մարտեր են մղել բանակը, պահեստազորն ու աշխարհազորը», - ասել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նա նշել է, որ հակառակորդը որեւէ էական առաջխաղացում չունի նաեւ այլ ուղղություններով:
«14-15 օրվա ընթացքում հակառակորդի 3-4 բանակային կորպուսներ չեն կարողացել լուծել խնդիրներ, որոնք նախատեսված են 1 գնդի համար», - ասել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Арцрун Ованнисян: Сегодня на севере наши силы вели героические бои - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян сообщил сегодня, что рано утром противник начал широкомасштабные наступательные действия практически по всей линии соприкосновения.
«Особенно ожесточенные бои развернулись на северном направлении. После масштабного ракетно-артиллерийского обстрела противник пошел в атаку при поддержке бротехники. Сегодня на севере произошло одно из самых ожесточенных сражений этой войны, в ходе которого наши войска отбросили врага к исходным позициям, нанеся ему значительные потери. Армия, резервисты и ополчение объединили свои усилия в героических  боях», - сказал Арцрун Ованнисян.
Он отметил, что и на других направлениях соперник не добился каких-либо значительных успехов.
«В течение 14-15 дней 3-4 армейских корпуса противника не смогли решить задач, предназначенных для одного полка», - сказал Арцрун Ованнисян.