Մնացականյանը իրավիճակը քննարկել է Պատրուշեւի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարը Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր Մոսկվայում Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշեւի հետ քննարկել է Արցախում տիրող իրավիճակը:
ՌԴ Անվտանգության խորհրդից ՏԱՍՍ-ին հայտնել են, որ «հանդիպումը կայացել է Անդրկովկասում իրավիճակի կայունացմանն ուղղված Ռուսաստանի Դաշնության նախաձեռնությունների իրագործման շրջանակում»:
«Կողմերը վերահաստատել են հավատարմությունը կարգավորման բացառապես քաղաքական-դիվանագիտական ճանապարհին», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Mnatsakanyan and Patrushev discuss the situation in Artsakh - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Today, Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan discussed the situation in Artsakh with the Secretary of Russian Security Council Nikolay Patrushev.
As TASS was told in the Russian Security Council, the meeting was held “within the framework of implementation of initiatives of the Russian Federation aimed at stabilizing the situation in the South Caucasus.”
“The parties reaffirmed their commitment to further efforts to resolve the situation in the conflict zone exclusively by political and diplomatic methods,” the message says.