ՊՆ. ՀՀ տարածքից Ադրբեջանի ուղղությամբ դեռեւս որեւէ հրթիռ չի արձակվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտնել է, որ «Հայաստանի տարածքից Ադրբեջանի ուղղությամբ ԴԵՌԵՎՍ որեւէ հրթիռ չի արձակվել, չնայած հանգամանքին, որ մի քանի օր է՝ Ադրբեջանի ԱԹՍ-ներն ու տարբեր տրամաչափի հրետանային միջոցները թիրախավորում են Վարդենիս քաղաքի շրջակա բնակավայրերը»։
Խոսնակը ակնհայտ կեղծիք է անվանել Ադրբեջանի հայտարարությունները, թե Հայաստանի տարածքից «Տոչկա-Ու» մարտավարական հրթիռային համալիրից թիրախավորվում եւ հրթիռակոծվում է Ադրբեջանի տարածքը։
«Պաշտպանության նախարարությունը ադրբեջանական կողմին խստորեն հորդորում է ձեռնպահ մնալ նման սադրանքներից եւ ՀՀ զինված ուժերին չդրդել իրական հրթիռային հակահարվածների՝ իր բոլոր հետեւանքներով»,- ասել է Շուշան Ստեփանյանը:

С территории Армении по Азербайджану «пока не запущено ни одной ракеты» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь минобороны Армении Шушан Степанян сообщила, что «с территории Армении по Азербайджану ПОКА не запущено ни одной ракеты, несмотря на то, что уже несколько дней азербайджанские БПЛА и артиллерия разного калибра наносят удары по населенным пунктам Вардениса».
Пресс-секретарь назвала «откровенной ложью» заявления азребайджанской стороны о том, что Азербайджан подвергается ракетному обстрелу с территории Армении тактическим ракетным комплексом «Точка-У».
«Министерство обороны призывает азербайджанскую сторону воздержаться от таких провокаций и не вынуждать Вооруженные Армении к реальным ракетным контрударам со всеми последствиями», - сказала Шушан Степанян.