ՊՆ. ՀՀ տարածքից Ադրբեջանի ուղղությամբ դեռեւս որեւէ հրթիռ չի արձակվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտնել է, որ «Հայաստանի տարածքից Ադրբեջանի ուղղությամբ ԴԵՌԵՎՍ որեւէ հրթիռ չի արձակվել, չնայած հանգամանքին, որ մի քանի օր է՝ Ադրբեջանի ԱԹՍ-ներն ու տարբեր տրամաչափի հրետանային միջոցները թիրախավորում են Վարդենիս քաղաքի շրջակա բնակավայրերը»։
Խոսնակը ակնհայտ կեղծիք է անվանել Ադրբեջանի հայտարարությունները, թե Հայաստանի տարածքից «Տոչկա-Ու» մարտավարական հրթիռային համալիրից թիրախավորվում եւ հրթիռակոծվում է Ադրբեջանի տարածքը։
«Պաշտպանության նախարարությունը ադրբեջանական կողմին խստորեն հորդորում է ձեռնպահ մնալ նման սադրանքներից եւ ՀՀ զինված ուժերին չդրդել իրական հրթիռային հակահարվածների՝ իր բոլոր հետեւանքներով»,- ասել է Շուշան Ստեփանյանը:

Armenian MoD: no missiles have been fired “yet” to Azerbaijan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Spokeswoman for the Armenian Defense Ministry Shushan Stepanyan has stated that "no missiles have been fired YET from Armenia to Azerbaijan, despite the fact that for the last few days, Azerbaijan has been targeting the settlements adjacent to the town of Vardenis with UAVs and artillery of various calibers.”
Shushan Stepanyan has qualified as obviously false Azerbaijan’s claims that Armenia is targeting and shelling its territory from Tochka-U tactical missile systems.
“The Defense Ministry of Armenia urges Azerbaijan to refrain from provocations and from forcing Armenian army to undertake missile counter-attacks with all corresponding consequences,” she added.