ՄԱԿ-ում ՌԴ դեսպան. Մենք չենք աջակցում Հայաստանին՝ ընդդեմ Ադրբեջանի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՄԱԿ-ում Ռուսաստանի դեսպան Վասիլի Նեբենզյան «իրականությանը չհամապատասխանող» է անվանել պնդումներն այն մասին, որ Ռուսաստանը եւ Թուրքիան աջակցում են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության տարբեր կողմերին:
«Այո, Թուրքիան միանշանակ աջակցում է Ադրբեջանին: Մենք դա գիտենք: Բայց դա չի նշանակում, որ մենք այլ կողմում ենք՝ աջակցելով Հայաստանին ընդդեմ Ադրբեջանի: Դա այդպես չէ: Մենք աջակցում ենք արդար կարգավորմանը եւ ռազմական գործողությունների դադարեցմանը», - Նեբենզյայի խոսքերը մեջբերում է  ՏԱՍՍ-ը:
Դիվանագետը նաեւ ասել է, որ «Մոսկվան դեռեւս երկխոսության պատրաստակամություն չի տեսնում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի կողմից» եւ հույս է հայտնել, որ ՌԴ, ԱՄՆ եւ Ֆրանսիայի նախագահների հայտարարությունը «կփոխի այդ իրավիճակը»:

Посол РФ в ООН: мы не поддерживаем Армению против Азербайджана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Посол России в ООН Василий Небензя назвал «не соответствующими действительности» утверждения о том, что Россия и Турция поддерживают разные стороны в конфликте в Нагорном Карабахе.
«Да, Турция однозначно поддерживает Азербайджан. Мы это знаем. Но это не означает, что мы на другой стороне, поддерживая Армению против Азербайджана. Это не так. Мы поддерживаем справедливое урегулирование и прекращение боевых действий», - сказал Небензя, слова которого приводит ТАСС.
Дипломат сказал также, что «Москва пока не видит готовности к диалогу со стороны Армении и Азербайджана» и выразил надежду, что заявление президентов РФ, США и Франции «изменит эту ситуацию».