Արցախի նախագահ. Մեզ հետ կռվում է Թուրքիան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր ասել է, որ «մեզ հետ կռվում է ոչ միայն Ադրբեջանը, մեզ հետ կռվում է Թուրքիան»:
Այսօր ելույթ ունենալով ճեպազրույցում, Արցախի նախագահն ասել է, որ ագրեսիայի ընթացքում հենց թուրքական բանակի ներկայացուցիչներն են կառավարում թուրքական արտադրության հարվածային ԱԹՍ-ները:
Բացի դրանից, Արայիկ Հարությունյանն ասել է, որ առավոտյան հարվածներին մասնակցել են թուրքական F-16 ինքնաթիռները, որոնք մասնակցում էին Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի համատեղ վարժանքներին եւ մնացել էին Ադրբեջանի տարածքում:
Արցախի նախագահն ասել է, որ ագրեսիայի հետեւանքով կան կորցված դիրքեր, սակայն վստահեցրել է, որ «մենք նոր դիրքեր ենք գրավելու»:

Artsakh President: Turkey is fighting with us - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Artsakh Arayik Harutyunyan stated today that “not only Azerbaijan but also Turkey is fighting with us.”
Addressing a press conference today, the President of Artsakh said that it is the representatives of the Turkish army who during the aggression control the combat UAVs produced in Turkey.
Besides, Arayik Harutyunyan said that Turkish F-16 aircrafts were involved in the morning strikes, which took part in the joint Azerbaijani-Turkish exercises and remained on the territory of Azerbaijan.