Ալիեւը կարծում է, որ Մյունխենում «ջախջախիչ հարված» է հասցրել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը հայտարարել է, որ Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ ունեցած իր քննարկումը «ջախջախիչ հարված էր հայկական քարոզչությանը»:
Ինչպես հաղորդում է Ինտերֆաքս-Ադրբեջանը, Նովրուզի կապակցությամբ քաղաքացիներին ուղղված հեռուստաուղերձում Իլհամ Ալիեւն ասել է.
«Հաշվի առնելով, որ Ադրբեջանի եւ Հայաստանի առաջնորդների անմիջական բանավեճն առաջին անգամ էր տեղի ունենում, դժվար չէ պատկերացնել, որ այդ քննարկումները մեծ հետաքրքրություն են առաջացրել, եւ միլիոնավոր մարդիկ կարողացան հետեւել այդ բանավեճին: Պատմական ճշմարտությունը, միջազգային իրավունքը մեր կողմից է: Հայկական քարոզչությունը ոչնչացվեց, պատմական փաստերով, միջազգային կազմակերպությունների կողմից ընդունված ապացույցներով բանաձեւերով եւ որոշումներով: Կարծում եմ, որ այդ ջախջախիչ հարվածը հայկական քարոզչության վերջն էր»:

Алиев заявил, что нанес в Мюнхене «сокрушительный удар» - Mediamax.am
Ереван, 19 марта. /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что его дебаты с премьер-министром Армении Николом Пашинян в рамках Мюнхенской конференции по безопасности стали «сокрушительным ударом по армянской пропаганде».
Как сообщает Интерфакс-Азербайджан, выступая в телеобращении к гражданам по случаю праздника Новруз, Ильхам Алиев сказал:
«Учитывая, что прямые дебаты между лидерами Азербайджана и Армении проводились впервые, нетрудно представить, что эти дебаты вызвали большой интерес, и миллионы людей смогли наблюдать за этими дебатами. Историческая правда, международное право на нашей стороне. Армянская пропаганда была уничтожена доказательствами, историческими фактами, резолюциями и решениями, принятыми международными организациями. Считаю, что этот сокрушительный удар - конец армянской пропаганды».