Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Երեւանում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ-ի կոնգրեսականների հետ:
Արցախի նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդման համաձայն, Բակո Սահակյանն ասել է, որ Արցախում հատուկ ուշադրություն են դարձնում ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունների զարգացմանը՝ բարձր գնահատելով կոնգրեսականների կողմից իրականացվող աշխատանքը՝ ուղղված երկկողմ կապերի ամրապնդմանն ու խորացմանը:
Արցախի անկախության ճանաչման գործընթացում ունեցած նշանակալի ավանդի համար Բակո Սահակյանը «Երախտագիտություն» մեդալ է հանձնել կոնգրեսականներ Ֆրենկ Փալոնին, Աննա Էշուին եւ Ջեքի Սփիեռին:

Yerevan /Mediamax/. On 19 September, President of Artsakh Bako Sahakyan met with U.S. Congress members at Permanent Representation of Artsakh to Armenia, Yerevan.
According to Artsakh presidential press service, Bako Sahakyan attached special importance to the development of relations with the United States, highly appreciating the congressmen’s efforts for reinforcing and expanding bilateral ties.
President Sahakyan awarded “Gratitude” medals to Congressman Frank Pallone and Congresswomen Anna Eshoo and Jackie Speier for substantial contribution in the process of recognition of Artsakh’s independence.