Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Երեւանում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ-ի կոնգրեսականների հետ:
Արցախի նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդման համաձայն, Բակո Սահակյանն ասել է, որ Արցախում հատուկ ուշադրություն են դարձնում ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունների զարգացմանը՝ բարձր գնահատելով կոնգրեսականների կողմից իրականացվող աշխատանքը՝ ուղղված երկկողմ կապերի ամրապնդմանն ու խորացմանը:
Արցախի անկախության ճանաչման գործընթացում ունեցած նշանակալի ավանդի համար Բակո Սահակյանը «Երախտագիտություն» մեդալ է հանձնել կոնգրեսականներ Ֆրենկ Փալոնին, Աննա Էշուին եւ Ջեքի Սփիեռին:

Президент Арцаха встретился с американскими конгрессменами - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился в представительстве НКР в Ереване с американскими конгрессменами.
Бако Саакян отметил, что в Арцахе уделяют особое внимание развитию связей с США, при этом высоко оценив проводимую конгрессменами работу, направленную на укрепление и углубление двусторонних связей.
Бако Саакян вручил медали «Благодарность» конгрессменам Фрэнку Паллоуну, Анне Эшу и Джеки Спиер за значительный вклад в процесс признания независимости Республики Арцах.