ԵԱՀԿ Գործող Նախագահը հաջորդ շաբաթ կայցելի Բաքու եւ Երեւան
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ Գործող Նախագահ, Լիտվայի արտգործնախարար Աուդրոնիուս Աժուբալիսը հաջորդ շաբաթ կայցելի Ադրբեջան, Վրաստան եւ Հայաստան:
ԵԱՀԿ Գործող Նախագահը Բաքվում կլինի մարտի 13-14-ը, Թբիլիսիում` մարտի 15-16-ը եւ Երեւանում` մարտի 17-18-ը:
Նախատեսված են Աժուբալիսի հանդիպումները Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների, Վրաստանի վարչապետի, Հայաստանի, Ադրբեջանի եւ Վրաստանի ԱԳ նախարարների եւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ:
Լիտվան բազմիսղ հայտարարել է, որ սառեցված հակամարտությունների լուծումը իր գլխավոր առաջնեհերթություններից է լինելու 2011թ. ԵԱՀԿ-ում իր նախագահության ընթացքում:

Действующий председатель ОБСЕ посетит Баку и Ереван
Ереван/Медиамакс/. Действующий председатель ОБСЕ, глава МИД Литвы Аудронюс Ажубалис посетит на следующей неделе Азербайджан, Грузию и Армению.
В Баку Аудронюс Ажубалис будет находиться 13-14 марта, в Тбилиси – 15-16 марта, в Ереване – 17-18 марта.
Запланированы встречи Действующего председателя ОБСЕ с президентами Армении и Азербайджана, премьер-министром Грузии, главами МИД и представителями гражданского общества трех стран.
Литва неоднократно заявляла, что урегулирование замороженных конфликтов является одним из приоритетом ее председательства в ОБСЕ в 2011 году.