Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական հեռագիր է ուղղել Մերձդնեստրյան Մոլդովական Հանրապետության /ՄՄՀ/ նախագահ Իգոր Սմիրնովին:
Շնորհավորելով “եղբայրական ժողովրդին” ՄՄՀ անկախ պետության ստեղծման 21-րդ տարելիցի կապակցությամբ՝ Բակո Սահակյանը նշել է, որ “այս տարիների ընթացքում Մերձդնեստրի ժողովուրդն ու իշխանությունները լուծել են պետական շինարարության դժվարագույն խնդիրներ, պահպանել երկրի ազատությունն ու անկախությունը, տնտեսական դինամիկ զարգացման հիմքեր դրել եւ ամուր կանգնել միջազգային ճանաչման ուղու վրա”:
ԼՂՀ անկախության հռչակման 20-ամյակի տոնականությանը մասնակցելու նպատակով Ստեփանակերտում է գտնվում Մերձդնեստրի արտգործնախարար Վլադիմիր Յաստրեբչակի գլխավորած պատվիրակությունը:

Президент НКР поздравил «братский народ» Приднестровья
Ереван/Медиамакс/. Президент НКР Бако Саакян направил поздравительную телеграмму Президенту Приднестровской Молдавской Республики (ПМР) Игорю Cмирнову.
Поздравив «братский народ» ПМР с 21-ой годовщиной образования независимой государственности, Бако Саакян отметил, что «за эти годы народ и власти Приднестровья решили сложнейшие задачи государственного строительства, защитили свободу и независмость страны, заложили основы динамичного экономического развития и прочно встали на путь международного признания».
Для участия в праздновании 20-летия провозглашения НКР в Степанакерте находится делегация, возглавляемая министром иностранных дел Приднестровья Владимиром Ястребчаком.