Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական հեռագիր է ուղղել Մերձդնեստրյան Մոլդովական Հանրապետության /ՄՄՀ/ նախագահ Իգոր Սմիրնովին:
Շնորհավորելով “եղբայրական ժողովրդին” ՄՄՀ անկախ պետության ստեղծման 21-րդ տարելիցի կապակցությամբ՝ Բակո Սահակյանը նշել է, որ “այս տարիների ընթացքում Մերձդնեստրի ժողովուրդն ու իշխանությունները լուծել են պետական շինարարության դժվարագույն խնդիրներ, պահպանել երկրի ազատությունն ու անկախությունը, տնտեսական դինամիկ զարգացման հիմքեր դրել եւ ամուր կանգնել միջազգային ճանաչման ուղու վրա”:
ԼՂՀ անկախության հռչակման 20-ամյակի տոնականությանը մասնակցելու նպատակով Ստեփանակերտում է գտնվում Մերձդնեստրի արտգործնախարար Վլադիմիր Յաստրեբչակի գլխավորած պատվիրակությունը:

NKR President congratulates ''the brotherly people'' of Transnistria - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. NKR President Bako Sahakyan sent a congratulatory telegram to President of Moldavian Republic of Transnistria (MPT) Igor Smirnov.
Congratulating ''the brotherly people'' of MPT on the 21st anniversary of statehood, Bako Sahakyan noted that ''over these years, the people and authorities of Transnistria resolved the hardest issues of a state building, protected the country's liberty and independence, laid a foundation of the dynamic economic development and embarked on the path to international recognition”.
The delegation headed by Foreign Minister of Transnistria Vladimir Yastrebchak is on a visit to Stepanakert to participate in the 20th anniversary of the NKR declaration.