Կրեմլը լավատես չէ ԼՂ արագ կարգավորման հարցում
Երեւան: Մեդիամաքս: ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովն այսօր հայտարարել է, որ «Մոսկվան լավատեսության հիմքեր չի տեսնում առաջիկայում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման համար»:
«Չէի ասի, որ մենք լավատես ենք մոտ ապագայում այդ հակամարտության կարգավորման հարցում: Սակայն Երեւանի եւ Բաքվի հետ կշարունակենք մեր նպատակաուղղված աշխատանքը»,- Յուրի Ուշակովի խոսքն է մեջբերում «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
ՌԴ նախագահի օգնականը հայտնել է, որ ԼՂ խնդրի լուծման շատ տարբերակներ եւ առաջարկներ են քննարկվում, «սակայն, կրկնում եմ, դեռեւս լավատես լինելու հիմքեր չկան»:
Պատասխանելով Հայաստանին սպառազինություններ տրամադրելու վերաբերյալ հարցին՝ նա ասել է, որ Ռուսաստանը ՀՀ-ի դաշնակիցն է եւ իրավունք ունի մատակարարել այն սպառազինությունը, որի շուրջ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել:
«Այս հարցում որեւէ մեկի, այդ թվում՝ ադրբեջանցի գործընկերների համար անսպասելի ոչինչ չպետք է լինի: Ադրբեջանին եւս, ինչպես գիտեք, զենք է մատակարարվում»,- ասել է Ուշակովը:

Ереван /Медиамакс/. Помощник президента России Юрий Ушаков заявил сегодня, что Москва «не испытывает большого оптимизма» по поводу урегулирования карабахского конфликта в ближайшее время.
«Я бы не сказал, что мы испытываем большой оптимизм по поводу урегулирования этого конфликта в ближайшее время. Но будем продолжать настойчивую работу с Баку и с Ереваном», - приводит слова Ушакова РИА Новости.
Он отметил, что обсуждается много вариантов и предложений, «но пока, еще раз повторю, оснований для особого оптимизма не наблюдается».
Отвечая на вопрос о причинах поставок вооружений Армении, Юрий Ушаков подчеркнул, что Россия является союзником Армении и вправе поставлять те вооружения, о которых договаривалась с партнерами.
«Тут ничего неожиданного нет ни для кого, по-моему, и для азербайджанских партнеров. В Азербайджан, как вы знаете, тоже поставляется оружие», - сказал Ушаков.