Կրեմլը լավատես չէ ԼՂ արագ կարգավորման հարցում
Երեւան: Մեդիամաքս: ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովն այսօր հայտարարել է, որ «Մոսկվան լավատեսության հիմքեր չի տեսնում առաջիկայում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման համար»:
«Չէի ասի, որ մենք լավատես ենք մոտ ապագայում այդ հակամարտության կարգավորման հարցում: Սակայն Երեւանի եւ Բաքվի հետ կշարունակենք մեր նպատակաուղղված աշխատանքը»,- Յուրի Ուշակովի խոսքն է մեջբերում «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
ՌԴ նախագահի օգնականը հայտնել է, որ ԼՂ խնդրի լուծման շատ տարբերակներ եւ առաջարկներ են քննարկվում, «սակայն, կրկնում եմ, դեռեւս լավատես լինելու հիմքեր չկան»:
Պատասխանելով Հայաստանին սպառազինություններ տրամադրելու վերաբերյալ հարցին՝ նա ասել է, որ Ռուսաստանը ՀՀ-ի դաշնակիցն է եւ իրավունք ունի մատակարարել այն սպառազինությունը, որի շուրջ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել:
«Այս հարցում որեւէ մեկի, այդ թվում՝ ադրբեջանցի գործընկերների համար անսպասելի ոչինչ չպետք է լինի: Ադրբեջանին եւս, ինչպես գիտեք, զենք է մատակարարվում»,- ասել է Ուշակովը:

“I wouldn’t say that we’re very optimistic about the settlement of this issue taking place in near future. But we will continue persistent work with Baku and Yerevan,” RIA Novosti quoted Ushakov.
He noted that many options and proposals are being discussed, “But I repeat, there are no reasons to be particularly optimistic”.
Answering the question on the reasons of weapons supply to Armenia, Yuri Ushakov stressed that Russia is Armenia’s ally and has the right to supply the weapons agreed upon with partners.
“There is nothing unexpected for anyone here, for Azerbaijani partners as well, in my opinion. As you know, weapons are supplied to Azerbaijan too,” Ushakov said.