Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի լրատվական ծառայությունը հրապարակել է անցած գիշեր հակառակորդի կողմից Մարտակերտ եւ Մատաղիս խաղաղ բնակավայրերի արկակոծման փաստացի ապացույցները:
Ապրիլի 25-ին եւ լույս 26-ի գիշերը ադրբեջանական կողմը, խախտելով կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը, օգտագործել է զինանոցում առկա գրեթե բոլոր հրետանային զինատեսակներն ու արկակոծել է ոչ միայն մարտական հենակետերը, այլեւ խաղաղ բնակավայրերը:
Մեդիամաքսի հետ զրույցում Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի ղեկավար Վլադիկ Խաչատրյանը հայտնել էր, որ արկակոծումից քաղաքացիական անձինք չեն տուժել:

Фото: Пресс-служба Армии обороны НКР
Ереван /Медиамакс/. Пресс-служба Армии обороны НКР обнародовала вещественные доказательства того, что минувшей ночью мирные населенные пункты Мартакерт и Матагис подвергались артиллерийскому обстрелу со стороны Азербайджана.
В ночь с 25 на 26 апреля Азербайджан, нарушив договоренность о прекращении огня, применил почти все виды артиллерийских орудий, имеющихся у него на вооружении, обстреляв не только боевые позиции Армии обороны НКР, но и мирные населенные пункты.
В беседе с Медиамакс глава администрации Мартакертского района Владик Хачатрян сказал, что гражданские лица в результате артобстрела не пострадали.