Երեւան: Մեդիամաքս: Այս գիշեր ադրբեջանական կողմի արկակոծումից Մարտակերտում քաղաքացիական անձինք չեն տուժել:
Այս մասին Մեդիամաքսին հայտնել է Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի ղեկավար Վլադիկ Խաչատրյանը՝ նշելով, որ հակառակորդի հիմնական թիրախը, որպես բնակավայր, եղել է Մարտակերտ քաղաքը:
ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի փոխանցմամբ՝ մարտական հենակետերից բացի, հակառակորդն այս գիշեր ՄՄ-21 (Գրադ) կայանքից արկակոծման է ենթարկել Մարտակերտ բնակավայրը՝ կիրառելով 14 արկ:
Վլադիկ Խաչատրյանը նշել է, որ հակառակորդը քաղաքին ուղղված արկակոծումը սկսել է գիշերը՝ ժամը 02:00-ից, ու պարբերաբար շարունակել մինչեւ ժամը 05:00-ն:
«Հիմնականում մեծ վնաս է հասցվել երկու բնակելի տան, մյուսների դեպքում ապակիների կամ պատերի վնասվածք է եղել: Բարեբախտաբար, խաղաղ բնակչության շրջանում վիրավորներ չունենք»,- ասել է Վլադիկ Խաչատրյանը՝ հավելելով, որ առաջնագծում հակառակորդի ձեռնարկած հերտակոծության ձայները լսելուց անմիջապես հետո ակտիվ աշխատանք է տարվել խաղաղ բնակչության տարհանման եւ ապահով տարածքներ տեղափոխելու ուղղությամբ:
Բնակչության մի մասը տեղափոխվել է մոտակա գյուղեր, որտեղ ավելի ապահով է, իսկ մյուս՝ հիմնական մասը, թաքնվել է հատուկ ապաստարանում: Արկակոծման հետեւանքով վնասվել է էլեկտրասնուցման մի քանի կապուղի, որոնք, Վլադիկ Խաչատրյանի խոսքով, արդեն վերականգնվել են:
«Առավոտյան բնակիչների մեծ մասը դուրս է եկել ապաստարաններից եւ ապրում է իր առօրյա կյանքով: Քաղաքում կյանքը շարունակվում է իր բնականոն հունով»,-եզրափակել է Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի ղեկավարը:

Ереван/Медиамакс/. Минувшей ночью в результате артобстрела в Мартакерте гражданские лица не пострадали.
Об этом Медиамакс сообщил глава администрации Мартакертского района Владик Хачатрян, отметив, что основной мишенью азербайджанских ВС стал именно город Мартакерт.
Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, помимо обстрела боевых опорных пунктов Армии обороны НКР минувшей ночью из установки БМ-21 («Град») было нанесено 14 ударов по городу Мартакерт.
Владик Хачатрян отметил, что противник начал стрелять по городу ночью с 02:00 и периодически продолжал обстрел до 05:00.
«В основном большой ущерб был нанесен двум жилым домам, у других повреждены стены и окна. К счастью, среди мирного населения раненых нет», - сказал Владик Хачатрян, добавив, что после первых же звуков артобстрелов началась срочная эвакуация населения.
Часть населения доставлена в соседние села, где более безопасно, основная часть скрылась в специальном убежище. В результате обстрела были повреждены некоторые узлы электропитания, которые, по словам Владика Хачатряна, уже восстановлены.
«Утром большая часть населения вышла из убежища и вернулась к обычной жизни. Жизнь в городе продолжается в обычном ритме», - заключил глава районной администрации Мартакерта.