Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 25-ին եւ լույս 26-ի գիշերը ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածության լուրջ խախտումներ է արել:
Հակառակորդը օգտագործել է իր զինանոցում առկա գրեթե բոլոր տիպի հրետանային միջոցները եւ զրահատեխնիկան, մասնավորապես` 60 (26 արկ), 82 (75 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր, ՌՊԳ-7 (7 արկ), ՀՀՆ-9 (2 արկ) ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (3 արկ), ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային կայանք (200 կրակոց), TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռային կայանք եւ տանկ:
Բացի մարտական հենակետերից, հակառակորդը ՄՄ-21 (Գրադ) կայանքից արկակոծման է ենթարկել Մարտակերտ բնակավայրը (14 արկ):
Հրետանային կրակ է վարվել նաեւ Մատաղիսի ուղղությամբ (8 արկ):
Հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունների խախտման արդյունքում` մահացու վիրավորումներ են ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայողներ Տիգրան Մխիթարի Պողոսյանը (ծնվ. 1992թ.) եւ Արամ Նիկոլայի Առուշանյանը (ծնվ. 1972թ.):
ԼՂՀ Պաշտպանության բանակը դիմել է կանխարգելիչ քայլերի եւ թիրախային հարվածներ հասցրել հակառակորդի առաջնային դիրքերին ու կրակային հենակետերին` պատճառելով կենդանի ուժի եւ զինտեխնիկայի նշանակալի կորուստներ:

Yerevan/Mediamax/. Azerbaijan committed serious violations of the verbal ceasefire agreement in NK-Azerbaijan conflict zone on the night of April 25.
Azerbaijani Forces used almost all types of artillery and armored vehicles in their arsenal, in particular 60mm (26 projectiles) and 82mm (75 projectiles) mortar launchers, RPG-7 (7 projectiles), SPG-9 (2 projectiles) and AGS-17 (3 projectiles) grenade launchers, ZU-23-2 anti-aircraft gun (200 shots), TR-107 multiple launch rocket system and tanks.
Apart from military positions, Azerbaijani Forces fired BM-21 (Grad) missile system (14 projectiles) at Martakert settlement.
Mataghis direction was also under artillery fire (8 projectiles).
Defense Army servicemen Tigran Poghosyan (born in 1992) and Aram Arushanyan (born in 1972) were fatally wounded as a result of Azerbaijan’s violations of the verbal ceasefire agreement.
NKR Defense Army took counter measures and made targeted strikes at the vanguard and firing positions of Azerbaijani Forces, causing significant losses in personnel and weaponry.