Հրադադարի 16 խախտում՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 20-ի լույս 21-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարեւելյան հատվածում գրանցվել է հրադադարի խախտման 16 միջադեպ:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ադրբեջանական կողմը տարբեր տրամաչափի հրաձգային եւ դիպուկահար զինատեսակներից հիմնականում անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ:
«ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումները, ցուցաբերելով զսպվածություն, պատասխան գործողությունների են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում եւ վստահորեն վերահսկում են սահմանային իրավիճակը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
ԼՂՀ ՊԲ-ում էլ նշել էին, որ ադրբեջանական կողմը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է ավելի քան 70 անգամ՝ Հադրութի, Ակնայի եւ Մարտակերտի ուղղություններով:

На армяно-азербайджанской границе ночью произошло 16 нарушений - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В ночь с 20 на 21 апреля на северо-восточном участке армяно-азербайджанской границы было зарегистрировано 16 инцидентов нарушения режима прекращения огня.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны Армении, азербайджанская сторона из огнестрельного и снайперского оружия разного калибра открывала в основном беспорядочный огонь по армянским позициям.
«Передовые подразделения ВС Армении, проявив сдержанность, прибегали к ответным действиям только в случае крайней необходимости и уверенно контролировали ситуацию на границе», - говорится в сообщении.
Как сообщила Армии обороны НКР, азербайджанская сторона нарушала договоренность о прекращении огня на линии соприкосновения более 70 раз в направлениях Гадрута, Акны и Мартакерта.