Հրադադարի 16 խախտում՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 20-ի լույս 21-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարեւելյան հատվածում գրանցվել է հրադադարի խախտման 16 միջադեպ:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ադրբեջանական կողմը տարբեր տրամաչափի հրաձգային եւ դիպուկահար զինատեսակներից հիմնականում անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ:
«ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումները, ցուցաբերելով զսպվածություն, պատասխան գործողությունների են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում եւ վստահորեն վերահսկում են սահմանային իրավիճակը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
ԼՂՀ ՊԲ-ում էլ նշել էին, որ ադրբեջանական կողմը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է ավելի քան 70 անգամ՝ Հադրութի, Ակնայի եւ Մարտակերտի ուղղություններով:

Ceasefire is violated 16 times at Armenia-Azerbaijan border - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. 16 violations of ceasefire were registered at the North-East of Armenia-Azerbaijan state border on the night of April 20.
According to Armenian Defense Ministry press service, Azerbaijan disorderly fired at Armenian positions from various calibre rifles and sniper weapons.
“Vanguard subdivisions of Armenian Armed Forces showed restrain and took counter actions only when absolutely necessary, confidently contolling the situation at border,” states the press release.
NKR Defense Army noted that Azerbajan violated the verbal ceasefire agreement over 70 times on Hadrut, Akna and Martakert directions.