Մրցույթ. «Աջակցիր Հենոյին Դոնեցկում» - Mediamax.am
«Շախտյոր» ֆուտբոլային ակումբը եւ Մեդիամաքս մեդիա-ընկերությունը հայտարարում են համատեղ մրցույթի մեկնարկի մասին, որի հաղթողը կմեկնի Դոնեցկ` դեկտեմբերի 5-ին կայանալիք Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլի «Շախտյոր»-«Յուվենթուս» հանդիպմանը:
«Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը «Շախտյոր»-ի առանցքային խաղացողներից է եւ կարելի է ասել, որ այսօր ողջ Հայաստանը երկրպագում է Դոնեցկի ակումբին: Շատ ուրախ եմ, որ «Շախտյոր» ֆուտբոլային ակումբի ղեկավարությունը դրական արձագանք տվեց համատեղ մրցույթ անցկացնելու մեր առաջարկությանը», - ասել է Մեդիամաքս-ի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
Մրցույթի մասնակիցները պետք է ճիշտ պատասխանեն ստորեւ նշված հարցերին եւ կարճ շարադրություն ներկայացնեն «Ինչո՞ւ եմ երկրպագում Դոնեցկի Շախտյորին» թեմայով (ծավալը` 300 բառից ոչ ավել): Մրցույթին կմասնակցեն միայն այն շարադրությունները, որոնց հեղինակները ճիշտ կպատասխանեն բոլոր հարցերին.
ՀԱՐՑԵՐ:
6.     Ե՞րբ եւ որտեղ է կայացել Երեւանի Արարատի եւ Դոնեցկի «Շախտյոր»-ի վերջին հանդիպումը ԽՍՀՄ առաջնություններում եւ ի՞նչ հաշվով է այն ավարտվել:
Մրցույթը մեկնարկում է նոյեմբերի 19-ին եւ կտեւի մինչեւ նոյեմբերի 26-ը (ներառյալ): Հաղթողը կհայտարարվի նոյեմբերի 27-ին:
Մրցույթին կարող են մասնակցել 18 տարին լրացած ՀՀ քաղաքացիները:
Հարցերի պատասխանները եւ շարադրությունները անհրաժեշտ է ուղարկել contest@mediamax.am հասցեին` Shakhtar-Mediamax թեմայով (subject):
Պատասխանների եւ շարադրության հետ մասնակիցները պետք է contest@mediamax.am հասցեին ուղարկեն նաեւ անձնագրի պատճենը, լուսանկար եւ հեռախոսահամարը:
Առանց անձնագրի պատճենի, լուսանկարի եւ հեռախոսահամարի ուղարկված հարցերը եւ շարադրությունը մրցույթին չեն մասնակցի:
Մրցույթի անցկացման լեզուն հայերենն է: Այլ լեզուներով ուղարկված պատասխաններն ու շարադրությունները մրցույթին չեն մասնակցի:
Մրցույթի հարցերին ճիշտ պատասխանած բոլոր մասնակիցների շարադրությունները կհրապարակվեն www.mediamax.am կայքում`«Աջակցիր Հենոյին Դոնեցկում»  հատուկ բաժնում:
Նախնական չվացուցակ
Դեկտեմբերի 4
16:25 թռիչք Երեւանից Մոսկվա
19:25 Ժամանում Մոսկվա
22:20 թռիչք Մոսկվայից Դոնեցկ
22:40 ժամանում Դոնեցկ
Դեկտեմբերի 6
05:05 թռիչք Դոնեցկից Մոսկվա
08:50 Ժամանում Մոսկվա
12:40 թռիչք Մոսկվայից Երեւան
15:25 ժամանում Երեւան
Այն դեպքում, եթե հաղթողը համաձայն է հոգալ ուղեկցող անձի ավիատոմսի արժեքը, կազմակերպիչները կարող են տրամադրել խաղի լրացուցիչ տոմս եւ լրացուցիչ տեղ  հյուրանոցում:
Հաղթողը ինքնուրույն է հոգում ուղեւորության հետ կապված բոլոր մնացած ծախսերը, այդ թվում` հյուրանոցում լրացուցիչ ծատայությունների վճարումը (մինի-բար, հեռախոսային զանգեր եւ այլն):

Конкурс: «Поддержи Шахтер и Генриха в Донецке!» - Mediamax.am
Футбольный клуб «Шахтер» и медиа-компания Медиамакс объявляют совместный конкурс, победитель которого отправится в Донецк на предстоящий 5 декабря матч «Шахтер»-«Ювентус» группового турнира Лиги чемпионов.
«Полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян является одним из ключевых игроков «Шахтера» и можно без преувеличения сказать, что сегодня вся Армения болеет за донецкий клуб. Я очень рад, что руководство ФК «Шахтер» положительно отреагировало на наше предложение о проведении совместного конкурса», - сказал директор Медиамакс Ара Тадевосян.
Участники конкурса должны правильно ответить на изложенные ниже вопросы и представить краткое сочинение на тему «Почему я болею за донецкий «Шахтер»?» (объем - не более 300 слов). В конкурсном отборе будут участвовать только те сочинения, авторы которых дали правильные ответы на все вопросы.
ВОПРОСЫ:
Конкурс стартует 19 ноября и продлится до 26 ноября (включительно). Победитель конкурса будет объявлен 27 ноября.
Ответы на вопросы и сочинение следует отправлять на электронный адрес: contest@mediamax.am с темой Shakhtar-Mediamax.
Вместе с ответами и сочинением участники должны выслать на адрес contest@mediamax.am: копию паспорта, фотографию и номер телефона.
Ответы и сочинения, отправленные без копии паспорта, фотографии и номера телефона, в конкурсе участвовать не будут.
Язык проведения конкурса - армянский. Ответы и сочинения на других языках в конкурсе участвовать не будут.
Все сочинения участников конкурса, правильно ответивших на вопросы викторины, будут публиковаться на сайте www.mediamax.am в специальном разделе «Поддержи Шахтер и Генриха в Донецке!».
•    Проживание в отеле «Виктория» (www.victoria.ua/ru/) – 2 ночи.
Предварительное расписание полетов:
4 декабря
16:25 вылет из Еревана в Москву
19:25 прибытие в Москву
22:20 вылет из Москвы в Донецк
22:40 прибытие в Донецк
6 декабря
05:05 вылет из Донецка в Москву
08:50 прибытие в Москву
12:40 вылет из Москвы в Ереван
15:25 прибытие в Ереван
В случае, если победитель/победительница согласен оплатить авиабилет для сопровождающего лица, организаторы могут предоставить дополнительный билет на матч и дополнительное место в отеле.