Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները կհանդիպեն վաղը Կիեւում
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի եւ Էլմար Մամեդյարովի առաջիկա հանդիպումը կկայանա վաղը՝ Կիեւում մեկնարկող ԵԱՀԿ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստի շրջանակներում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր այս մասին լրագրողներին ասել է ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
«Վիենայում երկու նախագահների միջեւ կայացած հանդիպումը գնահատվեց որպես կառուցողական, ԱԳ նախարարներին հանձնարարվեց օգտագործել առաջին հնարավորությունը՝ բանակցային գործընթացը աշխուժացնելու համար: Հուսով ենք, վաղվա հանդիպումը նոր հնարավորություններ կբացի բանակցություններն առաջ տանելու համար»,- ասել է նախարարը:
Նրա խոսքերով, կարեւոր է, որպեսզի կողմերը ցանկությունից բացի իրատեսական մոտեցումներ արտահայտեն հակամարտության կարգավորմանը հասնելու համար:
Էդվարդ Նալբանդյանը հիշեցրել է, որ Հայաստանը կողմ է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի եռանախագահ երկրների նախագահների կողմից արված հայտարարություններում առկա առաջարկներին եւ պատրաստ է դրանցով առաջնորդվել, եթե նույն վերաբերմունքը լինի Ադրբեջանի կողմից:

Главы МИД Армении и Азербайджана встретятся завтра в Киеве - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Ближайшая встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана Эдварда Налбандяна и Эльмара Мамедъярова состоится завтра в рамках стартуюшего в Киеве заседания Совета министров иностранных дел ОБСЕ.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня сказал журналистам министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян.
«Встреча двух президентов в Вене была оценена как конструктивная, перед министрами иностранных дел была поставлена задача использовать первую же возможность для активизации переговорного процесса. Мы надеемся, что завтрашняя встреча откроет новые возможности для продвижения переговорного процесса»,- сказал глава внешнеполитического ведомства Армении.
По его словам, важно, чтобы стороны, кроме желаний, проявили также реалистические подходы для достижения урегулирования конфликта.
Эдвард Налбандян напомнил, что Армения является сторонником предложений, сделанных сопредседателями Минской группы ОБСЕ, и готова руководствоваться ими, если то же отношение будет и со стороны Азербайджана.