Հայաստանը մեծ ուշադրություն է դարձնում մարդու իրավունքների պաշտպանությանը Զինված ուժերում, ասել է ՆԱՏՕ-ի պաշտոնյան - Mediamax.am
3407 դիտում
Հայաստանը մեծ ուշադրություն է դարձնում մարդու իրավունքների պաշտպանությանը Զինված ուժերում, ասել է ՆԱՏՕ-ի պաշտոնյան
Երեւան: Մեդիամաքս: Հարավային Կովկասում եւ Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ - ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապատուրայն այսօր Երեւանում հայտարարել է, որ «Հայաստանը մեծ ուշադրություն է դարձնում մարդու իրավունքների պաշտպանությանը Զինված ուժերում»:
Ջեյմս Ապատուրայն այդ մասին ասել է այսօր կայացած Հայաստանում, Վրաստանում, Մոլդովայում, Ուկրաինայում, Ռուսաստանում եւ Ղազախստանում գործող ՆԱՏՕ-ի տեղեկատվական եւ ռեսուրսային կենտրոնների ղեկավարների հանդիպման ժամանակ:
«Այս հարցը մեր համագործակցության կարեւորագույն թեմաներից մեկն է, եւ մենք գոհ ենք այն ուշադրությունից, որը հատկացվում է Հայաստանի պաշտպանության նախարարության ղեկավարության կողմից», - ասել է Ջեյմս Ապատուրայը:

NATO Secretary General’s Special Representative states Armenia pays a lot of attention to human rights protection in Armed Forces
Photo: Медиамакс
Yerevan /Mediamax/. NATO Secretary General’s Special Representative for South Caucasus and Central Asia James Appathurai stated in Yerevan today that "Armenia pays a lot of attention to human rights protection within the Armed Forces”.
James Appathurai said this during the meeting of heads of Information and Resource Centers on NATO operating in Armenia, Georgia, Moldova, Ukraine, Russia and Kazakhstan today.
“The issue is one of the most important topics of our cooperation and we are satisfied with the attention the leadership of the Armenian Defense Ministry pays to it”, said James Appathurai.