Հայաստանը մեծ ուշադրություն է դարձնում մարդու իրավունքների պաշտպանությանը Զինված ուժերում, ասել է ՆԱՏՕ-ի պաշտոնյան - Mediamax.am
3407 դիտում
Հայաստանը մեծ ուշադրություն է դարձնում մարդու իրավունքների պաշտպանությանը Զինված ուժերում, ասել է ՆԱՏՕ-ի պաշտոնյան
Երեւան: Մեդիամաքս: Հարավային Կովկասում եւ Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ - ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապատուրայն այսօր Երեւանում հայտարարել է, որ «Հայաստանը մեծ ուշադրություն է դարձնում մարդու իրավունքների պաշտպանությանը Զինված ուժերում»:
Ջեյմս Ապատուրայն այդ մասին ասել է այսօր կայացած Հայաստանում, Վրաստանում, Մոլդովայում, Ուկրաինայում, Ռուսաստանում եւ Ղազախստանում գործող ՆԱՏՕ-ի տեղեկատվական եւ ռեսուրսային կենտրոնների ղեկավարների հանդիպման ժամանակ:
«Այս հարցը մեր համագործակցության կարեւորագույն թեմաներից մեկն է, եւ մենք գոհ ենք այն ուշադրությունից, որը հատկացվում է Հայաստանի պաշտպանության նախարարության ղեկավարության կողմից», - ասել է Ջեյմս Ապատուրայը:

Спецпредставитель генсека НАТО заявил, что Армения уделяет большое внимание защите прав человека в рядах Вооруженных сил - Mediamax.am
3406 просмотров
Спецпредставитель генсека НАТО заявил, что Армения уделяет большое внимание защите прав человека в рядах Вооруженных сил
Ереван /Медиамакс/. Специальный представитель генсека НАТО на Южном Кавказе и в Центральной Азии Джеймс Аппатурай заявил сегодня в Ереване, что «Армения уделяет большое внимание вопросам защиты прав человека в рядах Вооруженных сил».
Джеймс Аппатурай сказал об этом сегодня на встрече руководителей Информационных и ресурсных центров НАТО, действующих в Армении, Грузии, Молдове, Украине, России и Казахстане.
«Этот вопрос является одним из важных направлений нашего сотрудничества, и мы удовлетворены тем вниманием, которое уделяет ему руководство министерства обороны Армении», - сказал Джеймс Аппптурай.