Երեւան: Մեդիամաքս: Իսրայելի իշխանությունները զգուշացրել են ԱՄՆ-ին, որ անհրաժեշտության դեպքում կարող են միակողմանի հարված հասցնել Իրանին՝ առանց Վաշինգտոնի մասնակցության:
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին գրում է The Jerusalem Post թերթը:
Ըստ թերթի տվյալների՝ Իսրայելի պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչներն այս տեղեկատվությունը փոխանցել են Պենտագոնի պաշտոնյաներին նախորդ շաբաթ:
«Մենք ասել ենք ամերիկացիներին, որ միայնակ հարված կհասցնենք, եթե Իրանը հատի բալիստիկ հրթիռների հարցում մեր սահմանած «կարմիր գիծը»»,- թերթին հայտնել է Իսրայելի ռազմաքաղաքական ղեկավարության աղբյուրը:

The Jerusalem Post: Израиль предупредил США, что может нанести удар по Ирану - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Власти Израиля предупредили США, что в случае необходимости могут нанести удар по Ирану в одностороннем порядке, без участия Вашингтона.
Как сообщает ТАСС, об этом пишет газета The Jerusalem Post.
По данным издания, эта информация была доведена представителями израильского Минобороны до чиновников Пентагона на прошлой неделе.
«Мы заявили американцам, что нанесем удар в одиночку, если Иран пересечет установленную нами красную линию по вопросу баллистических ракет», - сказал газете один из источников в военно-политическом руководстве Израиля.