Ուիթքոֆի խորհրդականը մասնակցել է ՀՀ դեսպանության հրավիրած քննարկմանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ նախագահի հատուկ բանագնաց Սթիվ Ուիթքոֆի գրասենյակի խորհրդական Վինայ Չոլան մասնակցել է Վաշինգտոնի գագաթնաժողովի արդյունքների քննարկմանը, որը նախաձեռնել էր ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպանությունը:
Դեսպանությունից հայտնում են, որ դեկտեմբերի 18-ին կայացած քննարկմանը մասնակցել են ամերիկյան շուրջ 15 «ուղեղային կենտրոնների» ներկայացուցիչներ, Վինայ Չոլան, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի խորհրդական Վահան Հունանյանը եւ ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը։
«Մասնակիցները քննարկել են գագաթնաժողովից հետո ստեղծված հնարավորություններն ու մարտահրավերները, այդ թվում՝ կայուն խաղաղության առաջխաղացման, տարածաշրջանային կապերի ամրապնդման և վերջին համաձայնությունները կոնկրետ համագործակցության վերածելու գործնական ուղիները։ Քննարկման ընթացքում նաև ընդգծվել է Հայաստանի աճող դերը նորարարական տեխնոլոգիական էկոհամակարգերում և վստահելի, կանոնահեն գործընկերության կարևորությունը», - հայտնում են ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպանությունից:

Witkoff’s counselor attends discussion hosted by Armenian Embassy in US - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Vinay Chola, Counselor of the Office of the Special Envoy Steve Witkoff, participated in the discussion initiated by the Embassy of Armenia in the United States on recent developments following the August 8 Washington Summit.
The embassy reports that leading U.S. think-tank experts, Vinay Chola, Vahan Hunanyan, Advisor to the Minister of Foreign Affairs of Armenia, and Gevorg Mantashyan, Deputy Minister of High-Tech Industry of Armenia participated in the roundtable discussion held on December 18.
“Participants discussed opportunities and challenges related to the post-summit environment, including practical pathways to advance durable peace, enhance regional connectivity, and translate recent agreements into concrete cooperation. The exchange also highlighted Armenia’s growing role in advanced technology ecosystems and the importance of trusted, rules-based partnerships,” the U.S. Embassy in Armenia reported.