Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվայից մեկնել է Նյու Յորք - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սեպտեմբերի 26–ից 27-ը աշխատանքային այցով կգտնվի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում։
Վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը հայտնել է, որ Նյու Յորքում Հայաստանի վարչապետը կմասնակցի ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 80-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին եւ հանդես կգա նստաշրջանի բարձրաստիճան քննարկումների հատվածում։
Այցի շրջանակում նախատեսվում է նաեւ վարչապետ Փաշինյանի հանդիպումը ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիու Գուտերեշի հետ։
Նիկոլ Փաշինյանը ԱՄՆ է մեկնել Մոսկվայից, որտեղ սեպտեմբերի 25-ին մասնակցել էր «Համաշխարհային ատոմային շաբաթ» համաժողովին եւ առանձին հանդիպում էր ունեցել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:

Nikol Pashinyan departs for New York from Moscow - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will be in the United States on a working visit from September 26 to 27.
The Prime Minister’s spokesperson, Nazeli Baghdasaryan, reported that Pashinyan will participate in the 80th session of the UN General Assembly in New York and deliver remarks at the high-level discussions of the session.
As part of the visit, the Armenian premier is also expected to meet with UN Secretary-General Antonio Guterres.
Nikol Pashinyan left for the United States from Moscow, where on September 25 he participated in the World Atomic Week conference and had a private meeting with Russian President Vladimir Putin.