Ալիեւը հպարտ է, որ Թրամփն իրեն «ընկերոջ պես է» վերաբերվում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը հպարտ է, որ Դոնալդ Թրամփն իրեն «ընկերոջ պես է» վերաբերվում:
Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ Ալիեւը «Ալ-Արաբիա» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է, որ «Թրամփը բոլորովին ուրիշ է»։
«Նա այն մարդն է, ով, վստահ եմ, ոչ միայն Ամերիկան կրկին հզոր կդարձնի։ Նա Ամերիկան կրկին հիացմունքի արժանի կդարձնի, այնպիսինը, որով մենք բոլորս հիանում էինք այն ժամանակ, երբ Միացյալ Նահանգները բարգավաճման, ազատության եւ զարգացման խորհրդանիշ էր։ Նա դա կանի։
Վստահ եմ, որ եթե նա կարողացել է վեց ամսվա ընթացքում խաղաղություն բերել մոլորակի բազմաթիվ շրջաններ, նա դա էլ կանի։ Սակայն նա բախվում է ուժեղ դիմադրության հետ, ամբողջ համակարգը նրա դեմ է։ Եվ ես նաեւ կցանկանայի ընդգծել, որ ինձ հատկապես հուզեց նրա վարքագիծը իր դեմ կատարված մահափորձի ժամանակ։ Դա հնարավոր չէ բեմադրել. ոչ մի սփիչրայթեր, ոչ մի քաղաքական խորհրդական դրան ունակ չէ։ Դա նորմալ մարդկային արձագանք էր։ Նախագահ Թրամփը քաջ մարդ է եւ մեծ առաջնորդ։ Եվ ես իսկապես հպարտ եմ, որ նա ինձ ընկերոջ պես է վերաբերվում», - նշել է Իլհամ Ալիեւը։

Алиев гордится тем, что Трамп относится к нему «как к другу» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев гордится тем, что Дональд Трамп относится к нему «как к другу».
Как сообщают азербайджанские СМИ, Алиев сказал в интервью телеканалу «Аль-Арабия», что «Трамп совершенно другой».
«Он человек, который, я уверен, сделает Америку не только снова великой. Он сделает Америку снова достойной восхищения. Такой, какой мы все восхищались во все времена, когда США были символом процветания, свободы и развития. Он сделает это.
Я уверен, что если он сумел за шесть месяцев принести мир во многие регионы планеты, он это сделает. Но он сталкивается с сильным сопротивлением, вся система против него. И еще я хотел бы подчеркнуть, что меня особенно тронуло его поведение во время покушения на его жизнь. Это нельзя сыграть - ни один спичрайтер, ни один политический советник не способен на такое. Это была нормальная человеческая реакция. Президент Трамп - смелый человек и великий лидер. И я действительно горжусь, что он относится ко мне как к другу», - отметил Ильхам Алиев.