Հայաստանը ՄԱԿ-ում պաշտպանության հարցերով կցորդ կունենա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանը Միավորված ազգերի կազմակերպությունում կունենա պաշտպանության հարցերով կցորդ կունենա, որը կիրականացնի միջազգային կազմակերպության հետ ռազմական եւ ռազմաքաղաքական համագործակցության համադրման եւ կոորդինացման աշխատանքները:
Կառավարության որոշմամբ՝ ՄԱԿ-ում պաշտպանության հարցերով կցորդը կամրապնդի երկկողմ փոխգործակցության մակարդակը, ինչպես նաեւ կներկայացնի համագործակցության հեռանկարային զարգացման վերաբերյալ առաջարկություններ:
Նրա միջոցով կստեղծվի արդյունավետ աշխատանքի համար հնարավորություն, կնպաստի ինստիտուցիոնալ կապերի հետագա ամրապնդմանը եւ զարգացմանը, ինչպես նաեւ ռազմական եւ ռազմաքաղաքական փոխգործակցության հնարավորությունների ընդլայնմանը:

Armenia to have a defense attaché at the UN - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenia will have a defense attaché at the United Nations, who will coordinate military and military-political cooperation with the international organization.
With the Government’s decision, the defense attaché will deepen the bilateral cooperation and present proposals for the further development of partnership.
Defense attaché will also create opportunities for effective work, contribute to the further strengthening and development of institutional ties, as well as expand the opportunities for military and military-political cooperation.