Լավրովն ու Միրզոյանը անկեղծ քննարկում են ունեցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի հետ այսօր Մոսկվայում կայացած բանակցություններն արդյունավետ եւ ինտենսիվ է որակել։
«Երկկողմանի հարցերի շուրջ վաղուց այսքան մանրամասն բանակցություններ չենք վարել: Միմյանց տեսնում էինք տարբեր միջոցառումների շրջանակում, սակայն երկար ժամանակ չէինք կարողանում մանրամասն, մանրակրկիտ քննարկել մեր հարաբերությունների օրակարգային հարցերի ողջ շրջանակը։ Եվ ես շատ ուրախ եմ, որ մենք այսօր հաղթահարեցինք այդ դադարը։
Ուզում եմ հատկապես ընդգծել, որ բանակցությունները կայացել են Ռուսաստանի եւ Հայաստանի ղեկավարների պայմանավորվածությամբ եւ եղել են շատ ինտենսիվ ու արդյունավետ»,- ՏԱՍՍ-ը մեջբերում է Լավրովի խոսքերը։
Ռուսաստանի ԱԳՆ ղեկավարն ասել է, որ իրենք անկեղծ քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների գրեթե ողջ սպեկտրը, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային եւ միջազգային հարցեր։ «Եվ մի շարք հարցերի շուրջ մեզ հաջողվեց հասնել փոխընդունելի հանգուցալուծումների»,- նշել է Լավրովը։

Лавров и Мирзоян провели откровенные обсуждения - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел России Сергей Лавров назвал продуктивными и насыщенными состоявшиеся сегодня в Москве переговоры с главой МИД Армении Араратом Мирзояном.
«Мы давно не проводили такие обстоятельные переговоры по двусторонним делам, виделись на полях различных мероприятий, но вот так, чтобы подробно, обстоятельно обсудить практически весь круг вопросов, которые стоят на повестке дня наших отношений, давно не удавалось. И я очень рад, что эту паузу мы сегодня преодолели.
Переговоры, я это хочу особо подчеркнуть, состоялись по договоренности лидеров наших стран, лидеров России и Армении, и были весьма насыщенными, продуктивными», - эти слова Лаврова приводит ТАСС.
По словам главы МИД России, стороны откровенно обсудили практически весь спектр двусторонних отношений, а также региональные и международные сюжеты. «И по целому ряду вопросов нам удалось выйти на взаимоприемлемые развязки», - заметил Лавров.