Բելառուսում ՀՀ դեսպանը կանչվել է Երեւան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանն այսօր ասել է, որ Բելառուսում ՀՀ դեսպանը կանչվել է Երեւան՝ խորհրդակցությունների:
Ավելի վաղ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ «այս պահից սկսած՝ ՀՀ պաշտոնական ոչ մի ներկայացուցիչ Բելառուս չի այցելի»:
«Ես պե՞տք է գնամ Բելառուսի նախագահի հետ ՀԱՊԿ ֆորմատով նստեմ ու հարց քննարկե՞մ։ Ես արձանագրում եմ՝ այլեւս երբեք Բելառուս չեմ այցելի, քանի Բելառուսում նախագահ է Ալեքսանդր Լուկաշենկոն»,- Ազգային ժողովում ասել էր Նիկոլ Փաշինյանը:
Փաշինյանն ասել է, որ «ՀԱՊԿ ղեկավարներից մեկը» հայտարարել էր, որ սատարել է Ադրբեջանին 2020 թվականի պատերազմի ժամանակ՝ ակնարկելով Լուկաշենկոյին:

Посла Армении в Беларуси вызвали в Ереван - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян сообщила сегодня, что посол Армении в Беларуси вызван в Ереван для консультаций.
Ранее премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что отныне ни один официальный представитель Армении не посетит Беларусь.
«Я должен обсуждать с президентом Беларуси какие-то вопросы в формате ОДКБ? Заявляю, что никогда не поеду в Беларусь, пока ее президент - Александр Лукашенко»,- заявил Никол Пашинян в парламенте.
Пашинян заявил, что «один из лидеров ОДКБ» заявил, что поддерживал Азербайджан во время войны 2020 года, имея в виду Лукашенко.