Պուտինն ու Ալիեւը ապրիլի 22-ին կհանդիպեն Մոսկվայում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 22-ին Մոսկվայում տեղի կունենա Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի եւ Իլհամ Ալիեւի հանդիպումը, այսօր հաղորդել է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
«Նախատեսվում է դիտարկել ռուս-ադրբեջանական ռազմավարական գործընկերության եւ դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացման առանցքային հարցերը, ինչպես նաեւ մտքերի հանգամանալից փոխանակում իրականացնել տարածաշրջանային արդի խնդիրների շուրջ։
Բայկալ-Ամուր մայրուղու շինարարության մեկնարկի 50-ամյակի կապակցությամբ Վլադիմիր Պուտինը եւ Իլհամ Ալիեւը կհանդիպեն ԲԱՄ-ի վետերանների եւ երկաթուղային արդյունաբերության աշխատակիցների հետ։ Ինչպես հայտնի է, երկաթուղու կառուցման հետ կապված հարցերն անմիջականորեն վերահսկում էր Ադրբեջանի նախագահի հայրը՝ Հեյդար Ալիեւը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Ереван /Медиамакс/. 22 апреля в Москве пройдут переговоры президента России Владимира Путина с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым, сообщила сегодня пресс-служба Кремля.
«Планируется рассмотреть ключевые вопросы дальнейшего развития российско-азербайджанских отношений стратегического партнёрства и союзничества, а также провести обстоятельный обмен мнениями по актуальной региональной проблематике.
По случаю исполняющегося 50-летия начала строительства Байкало-Амурской магистрали Владимир Путин и Ильхам Алиев встретятся с ветеранами БАМа и работниками железнодорожной отрасли. Как известно, отец президента Азербайджана Гейдар Алиев непосредственно курировал вопросы, связанные с сооружением магистрали», - говорится в сообщении.