Պուտինն ու Ալիեւը ապրիլի 22-ին կհանդիպեն Մոսկվայում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 22-ին Մոսկվայում տեղի կունենա Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի եւ Իլհամ Ալիեւի հանդիպումը, այսօր հաղորդել է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
«Նախատեսվում է դիտարկել ռուս-ադրբեջանական ռազմավարական գործընկերության եւ դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացման առանցքային հարցերը, ինչպես նաեւ մտքերի հանգամանալից փոխանակում իրականացնել տարածաշրջանային արդի խնդիրների շուրջ։
Բայկալ-Ամուր մայրուղու շինարարության մեկնարկի 50-ամյակի կապակցությամբ Վլադիմիր Պուտինը եւ Իլհամ Ալիեւը կհանդիպեն ԲԱՄ-ի վետերանների եւ երկաթուղային արդյունաբերության աշխատակիցների հետ։ Ինչպես հայտնի է, երկաթուղու կառուցման հետ կապված հարցերն անմիջականորեն վերահսկում էր Ադրբեջանի նախագահի հայրը՝ Հեյդար Ալիեւը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Putin and Aliyev due to meet in Moscow on April 22 - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Russian President Vladimir Putin and Azerbaijani President Ilham Aliyev will hold talks in Moscow on April 22, the Kremlin press service reported today.
“It is planned to consider key issues of further development of Russian-Azerbaijani relations of strategic partnership and alliance, as well as to exchange views on topical regional issues.
On the occasion of the 50th anniversary of the start of construction of the Baikal-Amur Mainline Vladimir Putin and Ilham Aliyev will meet with veterans of the Baikal-Amur Mainline and workers of the railroad industry. As is known, Azerbaijani president’s father  Heydar Aliyev directly supervised issues related to the construction of the highway,” the news release reads.