Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «Հայաստանը հետաքրքրված է զարգացնել առկա քաղաքական երկխոսությունը ՆԱՏՕ-ի հետ եւ ընդլայնել գործընկերությունը Դաշինքի եւ դրա առանձին անդամ պետությունների հետ»:
«Հուսով ենք՝ ՀՀ-ՆԱՏՕ համագործակցության նոր ձեւաչափը՝ անհատապես հարմարեցված գործընկերության նոր ծրագիրը, շուտով կհաստատվի:
Ակնկալում ենք միջազգային հանրության, այդ թվում՝ ՆԱՏՕ-ի հաստատակամ աջակցությունը Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության գործընթացին՝ հարկադրանքի ու սպառնալիքի քաղաքականության մերժումով»,- Երեւանում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգի հետ հանդիպմանն ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Իր հերթին, Յենս Ստոլտենբերգը նշել է, որ «ՆԱՏՕ-ն աջակցում է ՀՀ ինքնիշխանությանն ու տարածքային ամբողջականությանը եւ խաղաղ ձգտումներին»։
«Հայաստանը եւ Ադրբեջանը հնարավորություն ունեն տեւական խաղաղության հասնել տարիների հակամարտությունից հետո»,- շեշտել է նա:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said today that “Armenia is interested in developing the existing political dialogue with NATO and expanding the partnership with the Alliance and its separate member states.”
“We hope that the new format of Armenia-NATO cooperation, the new individually adapted partnership program, will be approved soon.
We expect the solid support of the international community, including NATO, to the peace process between Armenia and Azerbaijan that will reject the policy of coercion and threat,” Nikol Pashinyan said at the meeting with NATO Secretary General Jens Stoltenberg in Yerevan.
In turn, Jens Stoltenberg noted that “NATO supports the sovereignty and territorial integrity of Armenia and peaceful aspirations.”
“Armenia and Azerbaijan have a chance to achieve lasting peace after years of conflict,” he stressed.