Քրիստինա Քվին. ԱՄՆ-ն Հայաստանի կողքին է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինն ասել է, որ «տեւական խաղաղության հաստատման համար ԱՄՆ-ն շարունակում է աշխատել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների հետ»:
«2023 թվականին Հայաստանը զերծ չէր մարտահրավերներից: Ի հեճուկս դրանց՝ հայ-ամերիկյան փոխգործակցությունն ամուր է եւ առավել ամրապնդվում է»,- պաշտոնավարման առաջին տարին ամփոփող տեսանյութում ասել է դեսպան Քվինը։
Նա նշել է, որ Միացյալ Նահանգները Հայաստանի կողքին է՝ որպես գործընկեր եւ բարեկամ.
«Իմ ամենօրյա աշխատանքը միտված է, որպեսզի օգնի Հայաստանին կերտել իր բարօրությունը՝ որպես աշխարհի ժողովրդավար պետությունների համայնքի ամուր ու անկախ անդամ»:

Ереван /Медиамакс/. Посол США в Армении Кристина Квин заявила, что «США продолжают работать с лидерами Армении и Азербайджана над установлением прочного мира».
«В 2023 году Армения подвергалась вызовам. Несмотря на них, армяно-американское сотрудничество является прочным и продолжает крепнуть»,- заявила посол США в видеообращении по случаю первого года ее пребывания в должности.
Она отметила, что США являются партнером и другом Армении.
«Моя ежедневная работа направлена на то, чтобы помочь Армении построить свое благополучие как сильного и независимого члена сообщества демократических государств мира», - заявила Кристина Квин.