Քրիստինա Քվին. ԱՄՆ-ն Հայաստանի կողքին է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինն ասել է, որ «տեւական խաղաղության հաստատման համար ԱՄՆ-ն շարունակում է աշխատել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների հետ»:
«2023 թվականին Հայաստանը զերծ չէր մարտահրավերներից: Ի հեճուկս դրանց՝ հայ-ամերիկյան փոխգործակցությունն ամուր է եւ առավել ամրապնդվում է»,- պաշտոնավարման առաջին տարին ամփոփող տեսանյութում ասել է դեսպան Քվինը։
Նա նշել է, որ Միացյալ Նահանգները Հայաստանի կողքին է՝ որպես գործընկեր եւ բարեկամ.
«Իմ ամենօրյա աշխատանքը միտված է, որպեսզի օգնի Հայաստանին կերտել իր բարօրությունը՝ որպես աշխարհի ժողովրդավար պետությունների համայնքի ամուր ու անկախ անդամ»:

Yerevan /Mediamax/. The U.S. Ambassador to Armenia Kristina Kvien said that “The United States continues to engage the leadership of both Armenia and Azerbaijan in pursue of lasting peace.”
“The past year has brought challenges to Armenia. Despite this, the US-Armenia partnership is strong and getting stronger,” the Ambassador Kvien said in a video summing up one year of her activity in Armenia.
She noted that the United States stands with Armenia as a partner and friend.
“I work every day to help Armenia thrive as a strong, independent member of the world’s community of democracies,” U.S. Ambassador Kristina Kvien said.