Միրզոյանն ու Բայրամովը համաձայնեցրել են խաղաղության պայմանագրի մի քանի հոդված եւս - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Արարատ Միրզոյանն ու Ջեյհուն Բայրամովը համաձայնության են հասել խաղաղության համաձայնագրի նախագծի եւս մի քանի հոդվածի շուրջ:
ԱԳՆ-ից հայտնել են, որ հունիսի 27-29-ը Վաշինգտոնում նախարարներն ու նրանց թիմերը շարունակել են առաջընթացը «Խաղաղության եւ միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին» երկկողմ համաձայնագրի նախագծի շուրջ:
«Նրանք համաձայնության են հասել համաձայնագրի նախագծի եւս մի քանի հոդվածի շուրջ եւ գրանցել փոխըմբռնման առաջընթաց՝ միեւնույն ժամանակ արձանագրելով, որ մի քանի առանցքային հարցի շուրջ դիրքորոշումները պահանջում են հետագա աշխատանք»,- ասված է ԱԳՆ հաղորդագրությունում:

Yerevan /Mediamax/. Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan and Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan Jeyhun Bayramov reached an agreement on additional articles of the draft agreement.
Armenian Foreign Ministry reported that on June 27-29 the ministers and their teams continued progress on the draft bilateral “Agreement on Peace and Establishment of Interstate Relations”.
“They reached an agreement on additional articles and advanced mutual understanding of the draft agreement, meanwhile acknowledging that the positions on some key issues require further work,” the Armenian ministry’s news release reads.