ԱՄՆ-ն Հայաստանը դիտարկում է որպես «իրական ժողովրդավարական լուսավոր կետ»
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալությունը (ԱՄՆ ՄԶԳ-USAID) Հայաստանը դիտարկում է որպես «իրական ժողովրդավարական լուսավոր կետ՝ ի հեճուկս տարածաշրջանում առկա մարտահրավերներին»:
Այդ մասին ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի միջազգային հարաբերությունների կոմիտեի կազմակերպած լսումներում ասել է ԱՄՆ ՄԶԳ-ի ղեկավարի օգնական Էրին ՄքՔին:
«2018 թվականի «Թավշյա հեղափոխությունից» ի վեր Հայաստանի կառավարությունը ձեռնամուխ է եղել մի շարք ոլորտներում առանցքային բարեփոխումների, մասամբ՝ ԱՄՆ ՄԶԳ աջակցությամբ։ Մենք շարունակում ենք տեսնել նոր կարեւոր հնարավորություններ՝ ավելին անելու մի շարք ոլորտներում՝ էլեկտրոնային կառավարումից մինչեւ տնտեսական աճ եւ ավելի մաքուր էներգիա, ինչը կօգնի Հայաստանի ժողովրդավարական ինստիտուտներին ամրանալ եւ ապահովել Հայաստանի քաղաքացիներին», - ասել է Էրին ՄքՔին:

Yerevan /Mediamax/. USAID sees Armenia as a "real democratic bright spot, despite the growing challenges we see facing the region.”
USAID Assistant Administrator Erin McKee said this during the hearings at the House Foreign Affairs Committee.
“Since its ‘Velvet Revolution’ in 2018, the Government of Armenia has embarked on key reforms in several areas, in part with USAID’s support. We continue to see important new opportunities to do more there across a range of areas, from e-governance to economic growth to cleaner energy, that will help Armenia’s democratic institutions become stronger and to deliver for Armenia’s citizens,” Erin McKee said.