Հայաստանն, Իրանն եւ Հնդկաստանն առաջին եռակողմ քաղաքական հանդիպումն են անցկացրել - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ապրիլի 20-ին Երեւանում կայացել են Հայաստանի, Իրանի եւ Հնդկաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարությունների միջեւ եռակողմ ձեւաչափով առաջին քաղաքական խորհրդակցությունները։
«Հանդիպմանը քննարկվել են տնտեսական, տարածաշրջանային հաղորդակցային ուղիներին առնչվող հարցեր, նախանշվել են մշակութային եւ միջմարդկային կապերի խորացման եւ տարբեր ոլորտներում եռակողմ համագործակցության հեռանկարները: Կողմերը պայմանավորվել են շարունակել համագործակցությանը միտված եռակողմ ձեւաչափով խորհրդակցությունները», - ասվում է Հայաստանի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:
Պատվիրակությունները գլխավորել են Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը, Իրանի ԱԳՆ Հարավային Ասիայի գլխավոր վարչության պետ Սեյեդ Ռասուլ Մուսավին եւ Հնդկաստանի ԱԳՆ տարածքային գլխավոր վարչության պետ Ջիտենդեր Պալ Սինգհը:

Yerevan /Mediamax/. On April 20, the first trilateral political consultations between the Ministries of Foreign Affairs of Armenia, Iran and India were held in Yerevan.
“During the meeting, the sides particularly touched upon economic issues and regional communication channels, outlined the prospects of deepening cultural and people to people contacts as well as trilateral cooperation in various fields. The sides agreed to continue consultations in a trilateral format,” Armenia’s ministry said in a news release.
The delegations were headed by Mnatsakan Safaryan, the Deputy Foreign Minister of Armenia, Seyed Rasoul Mousavi, the Assistant of the Foreign Minister of Iran, Head of the Regional General Department of South Asia and J P Singh, the Joint Secretary of the Ministry of External Affairs of India.