Հայաստանն, Իրանն եւ Հնդկաստանն առաջին եռակողմ քաղաքական հանդիպումն են անցկացրել - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ապրիլի 20-ին Երեւանում կայացել են Հայաստանի, Իրանի եւ Հնդկաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարությունների միջեւ եռակողմ ձեւաչափով առաջին քաղաքական խորհրդակցությունները։
«Հանդիպմանը քննարկվել են տնտեսական, տարածաշրջանային հաղորդակցային ուղիներին առնչվող հարցեր, նախանշվել են մշակութային եւ միջմարդկային կապերի խորացման եւ տարբեր ոլորտներում եռակողմ համագործակցության հեռանկարները: Կողմերը պայմանավորվել են շարունակել համագործակցությանը միտված եռակողմ ձեւաչափով խորհրդակցությունները», - ասվում է Հայաստանի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:
Պատվիրակությունները գլխավորել են Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը, Իրանի ԱԳՆ Հարավային Ասիայի գլխավոր վարչության պետ Սեյեդ Ռասուլ Մուսավին եւ Հնդկաստանի ԱԳՆ տարածքային գլխավոր վարչության պետ Ջիտենդեր Պալ Սինգհը:

Ереван /Медиамакс/. Сегодня Ереване состоялись первые трехсторонние политические консультации между министерствами иностранных дел Армении, Ирана и Индии.
«На встрече были обсуждены вопросы, связанные с экономикой и региональными коммуникацямии, намечены перспективы углубления культурных связей и контактов между людьми, а также перспективы трехстороннего сотрудничества в различных сферах. Стороны договорились продолжить консультации», - говорится в сообщении МИД Армении.
Делегации возглавляли заместитель министра иностранных дел Армении Мнацакан Сафарян, помощник министра иностранных дел Ирана, начальник Главного управления Южной Азии МИЛ Ирана Сейед Расул Мусави и начальник Регионального главного управления МИД Индии Джитендер Пал Сингх.